Šéf baletu Bolšoje možná přijde po brutálním útoku o zrak

Šéf baletu moskevského Velkého divadla Sergej Filin je po brutálním pátečním útoku kyselinou ve stabilizovaném stavu, ale již v úterý či ve středu jej čeká další operace. Na Filina zaútočil neznámý maskovaný pachatel, který jeho tvář polil žíravinou. Ještě v pátek byl šéf baletu operován, v sobotu byl přemístěn z jednotky intenzivní péče na lůžkové oddělení.K šanci ruského umělce na záchranu zraku se lékaři odmítají vyjádřit. “Jeho stav odpovídá rozsahu útoku,” řekl novinářům Alexandr Mitičkin, šéflékař moskevské nemocnice, kde Filin leží. Od původního záměru převést zraněného na speciální popáleninovou kliniku do Bruselu ruští lékaři ustoupili. Jejich hlavní starostí nyní podle Mitičkina nejsou popáleniny, ale záchrana Filinova zraku.

Kvůli ní lékaři chystají další operaci na úterý či středu. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel divadla Anatolij Iksanov. Jaké další procedury bude muset pro záchranu zraku umělec podstoupit, bude podle Iksanova jasno do dvou týdnů.

Šéfa baletu prestižní scény v sobotu vyslechla policie. Filin maskovaného útočníka není schopen identifikovat, vypověděl pouze, že bezprostředně před útokem ho pachatel oslovil jménem. Podle agentury ITAR-TASS jsou policisté přesvědčeni, že útok souvisí s Filinovou profesí. To podle ředitele Iksanova řekli policistům během výslechů i Filinovi kolegové, kteří prý mluvili o možné závisti či rivalitě a souboji o role ve zřejmě nejznámějším ruském divadle.Dvaačtyřicetiletý Filin působil před převzetím funkce šéfa baletu Velkého divadla jako sólista této hlavní ruské scény a hostující sólista opery ve Vídni. Příští týden podle lékařů podstoupí další operaci poškozeného zraku. Pachateli útoku za úmyslné způsobení těžké újmy na zdraví hrozí až osm let vězení.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na