Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Showcase klasické hudby začíná už příští týden. Vybraní talenti zahrají na Dvořákově Praze
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seHudbaPR ZprávyZ domova

Showcase klasické hudby začíná už příští týden. Vybraní talenti zahrají na Dvořákově Praze

Podpořit mladé talenty klasické hudby na začátku jejich kariéry. To je cílem Showcasu mladých českých interpretů 2022, který se odehraje už 22. až 24. září v Praze. Vystoupí na něm celkem 23 finalistů vybraných odbornou porotou. Část z nich se bude prezentovat v rámci festivalu Dvořákova Praha, další koncerty se pak odehrají na HAMU. Garantem akce je hornista a dirigent Radek Baborák.

Radek PavlovičPR
Publikováno 16/09/2022
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
Radek Baborák (zdroj SoundCzech)
Radek Baborák (zdroj SoundCzech)

První den Showcasu se odehraje už ve čtvrtek 22. září v Rudolfinu v rámci festivalu Dvořákova Praha, kde vybraní finalisté dostanou příležitost vystoupit jako sólisté na večerním koncertu s orchestrem České Sinfonietty. „Showcase je nesoutěžní přehlídka instrumentalistů, souborů a skladatelů, kterým dáme možnost ukázat to nejlepší z jejich repertoáru a díla v rámci prestižního festivalu,“ připomíná Radek Baborák.

Koncerty další dny, které se odehrají na HAMU, jsou pak volně přístupné široké veřejnosti. „Showcase se liší od běžných soutěží a finalisté byli vybráni na základě různých kritérií, které jsou nezbytné pro jejich úspěšnou uměleckou dráhu,“ dodává Baborák.

Showcase má za cíl dát prostor také talentům mezi skladateli a soubory. Především těmto dvěma „kategoriím“ je vyhrazen poslední den na HAMU. „V případě souborů bylo podmínkou představit originální projekty, například úpravy známých či méně známých skladeb, fúze souborů nebo stylu, které přesahují standardní koncertní repertoár,“ přibližuje Baborák.

Jak uvádí garant celé akce Radek Baborák, účastí na Showcasu to pro finalisty nekončí. „Účast na finále slouží i jako pozvání do světa partnerských festivalů, agentur, managementu. Mělo by se stát garancí nejen kvalit hudebních, ale i schopnosti komunikace a sebeprezentace mladých umělců,“ vysvětluje Baborák. Kvalitu finalistů přijedou proto posoudit také zahraniční delegáti – rakouský hornista a hudební manažer Thomas Heissbauer, ředitel berlínského Sálu Pierra Bouleze Ole Bækhøj nebo Bogdan Sikora, koncertní manažer a organizátor mj. populárních koncertů v Berlínské filharmonii.

Showcase mladých českých interpretů 2022 společně připravují Institut umění – Divadelní ústav (IDU), hudební kancelář SoundCzech, Akademie klasické hudby (organizátor festivalu Dvořákova Praha) a Hudební a taneční fakulta AMU v Praze.

TémataČeská SinfoniettaDvořákova PrahaRadek Baborák
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Univerzální klipová ladička D'Addario NS MICRO (Universal) PW-CT-13 (zdroj České hudební nástroje) Soutěž o ladičku
Další článek Elīna Garanča (foto Sarah Katharina) Elīna Garanča vystoupí exkluzivně na Svatováclavském hudebním festivalu
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up