Skladatel Tomáš Kympl je už podruhé vítězem prestižní britské soutěže

Hudební skladatel Tomáš Kympl obhájil loňské vítězství v britské mezinárodní soutěži The UK Songwriting Contest (UKSC). V roce 2015 jako první český skladatel získal nejvyšší ocenění v kategorii Open se skladbou Ave Maria, letos uspěl v kategorii Instrumental se svou kompozicí New York. Informují o tom na stránkách soutěže.

Tomáš Kympl (zdroj FB umělce/Lukáš Fronk)
Tomáš Kympl (zdroj FB umělce/Lukáš Fronk)

Porotci vybírali vítěze dvou desítek kategorií z více než 10.000 skladeb. V některých kategoriích vzhledem k množství kvalitních skladeb určili dva vítěze. V případě kategorie Instrumental si spolu s Kymplem odnesl vítězství britský skladatel Eamonn Watt.

Loni porotci zařadili pět Kymplových skladeb s vysokým hodnocením přímo do semifinále, a to ve čtyřech různých kategoriích. „V letošním ročníku dvě jeho skladby nejdříve postoupily do semifinále, aby na konec ve finále skladba New York zvítězila v jedné z nejnáročnějších kategorií Instrumental,“ uvedla Kymplova manažerka Monika Kornová.

The UK Songwriting Contest je soutěž hudebních skladatelů, v níž od roku 2002 zasednou každý rok v porotě významné osobnosti mezinárodní hudební scény. Mezi porotce patří držitelé zlatých a platinových desek, vítězové Grammy, Emmy a BRIT Award. O vítězi například rozhodoval Stuart Epps, který za sebou má spolupráci s Eltonem Johnem, Robbie Williamsem a Oasis, nebo Kipper Eldridge, dvorní skladatel zpěváka Stinga.

Tomáš Kympl (zdroj FB umělce)
Tomáš Kympl (zdroj FB umělce)

Hudební skladatel, instrumentalista a producent Kympl se narodil v roce 1975 v Praze. V letech 1989 až 2001 studoval Pražskou konzervatoř – obory bicí, klavír a skladba u profesorů Angela Michajlova a Michaela Kocába.

Rozsah jeho autorské činnosti sahá od vážné hudby, hudby duchovní, přes populární hudbu, šansony, muzikál až k hudbě filmové. Je autorem písní pro Petera Dvorského, Michaela Kocába, Jiřího Korna, Petra Koláře, Helenu Vondráčkovou, Hanu Zagorovou, Radku Fišarovou a řadu dalších interpretů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky