Slovenská filharmonie míří do Dubaje

Ve středu 25. května 2022 odcestuje Slovenská filharmonie se svým šéfdirigentem Danielem Raiskinem do Spojených arabských emirátů, kde vystoupí na mezinárodním hudebním festivalu InClassica, který se koná v Dubaji od 8. května do 2. června 2022.
Slovenská filharmonie (zdroj Slovenská filharmonie)
Slovenská filharmonie (zdroj Slovenská filharmonie)

Slovenská filharmonie vystoupí na šesti festivalových koncertech pod vedením šéfdirigenta Daniela Raiskina (27., 28., 31. května, 1. a 2. června 2022) a maďarského dirigenta Gergelyho Madarase (29. května 2022). Spolu s orchestrem vystoupí přední světový violoncellista, rumunský umělec Andrei Ionita, britský houslista Daniel Hope, francouzský houslista Marc Bouchkov, italský hráč na bandoneon Mario Pietrodarchi, americko-arménský klarinetista Boris Allakhverdyan a japonský houslový virtuos Fumiaki Miura.

Filharmonie provede díla Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Ludwiga van Beethovena, Johannese Brahmse, Antonína Dvořáka, Edwarda Elgara, Josepha Haydna, Julese Masseneta, Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho, Giocchina Rossiniho, Franze Schuberta a současného skladatele Alexeje Shora.

Slovenská filharmonie se vrátí ze svého uměleckého turné v pátek 3. června 2022. Ve středu 8. června 2022 se k orchestru připojí operní sólisté – basbarytonista Adam Plachetka a mezzosopranistka Jana Kurucová. Na programu budou díla Bedřicha Smetany, Gustava Mahlera a Antonína Dvořáka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments