Slovenská filharmonie pořádá komorní koncert klasické i soudobé hudby

Slovenská filharmonie v úterý 9. března zve ke sledování komorního koncertu, jehož dramaturgie přinese díla rozmanitých hudebních žánrů. Záznam z koncertní síně odvysílá Slovenská filharmonie na svých webových stránkách v 19:00 hodin.

Dana Zakhariya, Mykhaylo Zakhariya, Ján Rigo, Marco Pillo, Stanislav Palúch (z levého horního rohu po směru hodinových ručiček, zdroj TZ)

Hlavní protagonista koncertu, přední cimbalista Mykhaylo Zakhariya, který se kromě klasické hudby věnuji i folklóru, wold music, jazzu a populární hudbě, se představí v sólových i komorních skladbách. Zazní díla německého loutnového virtuosa z 18. století Silvia Leopolda Weisse (v úpravě K. Ehwallnera), významného maďarského skladatele 20. a 21. století Györgyho Kurtága, či ukrajinského autora Bohdana Kotiuka.

Cimbálový koncert Sluneční kolo (v úpravě pro cimbál a klavír) dalšího ukrajinského skladatele Igora Haidenka vznikl jako povinná skladba pro Mezinárodní cimbálovou soutěž v Charkově v roce 2004. Pestrou programovou mozaiku doplní díla předního houslisty rumunsko-francouzského původu Florina Niculescu, cimbalisty světového formátu Gianiho Lincana pocházejícího z Rumunska a známého slovenského multižánrového skladatele a aranžéra Stanislava Palúcha, který na úterním koncertě také vystoupí jako houslista. Mykhaylo Zakhariu dále doprovodí klavíristka Dana Zakhariya, mimo jiné dlouhodobě působící v úspěšném duu se svým manželem, a umělci Ján Rigo a Marco Pillo, kteří pravidelně účinkují doma i v zahraničí na koncertech různých žánrů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments