V 61 letech zemřel francouzský tanečník Patrick Dupond

Bývalý francouzský tanečník a sólista baletu pařížské Opery Patrick Dupond zemřel náhle v pátek 5. března 2021. O úmrtí jedenašedesátiletého umělce informovala agentura AFP s odvoláním na jeho blízké.
Patrick Dupond (zdroj FB stránka umělce)

Patrick Dupond dnes ráno odletěl tančit s hvězdami,“ napsala jeho spolupracovnice a partnerka Leïla Da Rochaová. Tito dva tanečníci, kteří byli v posledních letech také životními partnery, spolu v září 2017 v Bordeaux otevřeli baletní školu.

Patrick Dupond svou hvězdnou kariéru zahájil v roce 1976, když získal zlatou medaili na mezinárodní baletní soutěži ve Varně. Od roku 1975 byl členem baletu pařížské Opery, od roku 1980 jako danseur étoile, baletní soubor pak v letech 1990–1995 vedl. Byl hvězdou domácí scény i hostem světových souborů. Tančil v choreografiích Rudolfa Nurejeva, Johna Neumeiera, Alvina Aileyho, Maurice Béjarta, Rolanda petita, Jurie Grigoroviče a dalších, také hrál a tančil v několika filmech a .

Po ukončení profesionální taneční kariéry působil jako porotce i účastník v televizních tanečních soutěžích. V roce 1997 byl jedním z porotců na filmovém festivalu v Cannes. V roce 2000 měl vážnou automobilovou nehodu, po které se znovu učil tančit.

Patrick Dupond (foto Georges Biard, copyright wikimedia commons)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments