Slovenský komorní orchestr v neděli představí díla Mozarta, Šostakoviče a Dvořáka

Slovenský komorní orchestr v neděli 9. května 2021 v Koncertní síni Slovenské filharmonie odehraje koncert se svým uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem, po dlouhé době opět s posluchači v sále. Koncert začne v 16:00, v přímém přenosu bude také odvysílán na webových stránkách Slovenské filharmonie.

Slovenský komorní orchestr (foto Peter Brenkus)
Slovenský komorní orchestr (foto Peter Brenkus)

Podobně jako na pátečním koncertě Slovenské filharmonie bude kapacita sálu omezená na 150 návštěvníků. Držitelé abonentek cyklu SKO si od 4. května mohou na pokladně SF vyzvednou vstupenky na koncert, doprodej nevyzvednutých vstupenek proběhne v pátek 7. května v čase 13:00-18:30 a v neděli hodinu před koncertem.

Slovenský komorní orchestr na nedělním koncertě představí díla tří skladatelů – Wolfganga Amadea Mozarta, Dmitrije Šostakoviče a Antonína Dvořáka. Koncert zazní k příležitosti výročí konce 2. světové války v Evropě (8. května) a ke Dni Evropy (9. května).

Večer otevře Adagio a fuga pro smyčce c mol, KV 546, které W. A. Mozart složil po roce 1780. Následovat bude Komorní symfonie, Op. 110a D. Šostakoviče, jedno ze skladatelových nejsugestivnějších děl. Symfonie je věnovaná obětem války a fašismu. Program koncertu uzavře Smyčcový kvartet F dur „Americký“, Op. 96, který Antonín Dvořák složil během svého pobytu v USA. Vyznačuje se pozitivním naladěním, až jistou bezstarostností a hravostí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments