Smetanova Litomyšl uvede českou premiéru symfonie Umučení Krista

Na festivalu Smetanova Litomyšl dnes večer zazní česká premiéra vokální symfonie Umučení Krista. Dirigovat ji bude její autor John Debney, který dílo zkomponoval na podkladě své hudby pro film režiséra Mela Gibsona Umučení Krista. Za hudbu ke Gibsonovu filmu byl Debney nominován na Oscara. Spolu s Debneyem vystoupí i zpěvačka Lisbeth Scott, která nazpívala vokály například k filmům Mnichov, Království nebeské, Avatar či Transformers. Dílo zazní v podání Českého filharmonického sboru Brno a Filharmonie Brno.

Americký skladatel Debney zkomponoval hudbu k více než stovce filmů a televizních seriálů různých žánrů, od dětských přes dobrodružné, akční a komedie až po rozsáhlé epické. Jeho melodie znají diváci jak z animovaného Médi Bédi, tak z akčního Iron Man 2 nebo z dramatu Na křídlech vážky.

Letošní 57. ročník festivalu, který začal 11. června a skončí 5. července, nabídne téměř 40 programů. Návštěvnost by mohla dosáhnout dosud nejvyšších 30 tisíc lidí. Kromě zámeckého nádvoří, kde stojí hlavní festivalové pódium, také letos bude hudba znít v případě varhanního koncertu v kostele nebo na zámku Nové hrady.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]