Sólová role v baletu Bolšoje? Za 200 tisíc

Moskevské Velké divadlo má nový skandál. Mladá americká baletka totiž vedení baletního souboru divadla obvinila z vydírání, když po ní kdosi chtěl 10 000 dolarů, tedy asi 200 000 korun za sólovou roli. Informoval o tom list Izvestija, podle něhož osmnáctiletá Joy Womacková naznačila, že do všeho je zasvěcen i šéf baletu Sergej Filin. Ten se stále ještě léčí z lednového útoku kyselinou sírovou.

Womacková se stala první Američankou, která absolvovala Baletní akademii Velkého divadla a která také s věhlasnou divadelní scénou v roce 2012 podepsala smlouvu jako sólistka. Posléze ale žádné role nedostávala, a to dokonce ani ve sboru.„Řekli mi: Joy, ty nemáš sponzora. Nějakého musíš mít, musíš mít někoho, kdo se za tebe přimluví. Teď už to v našem divadle jinak nejde,“ svěřila se deníku dívka. Prý jí také řekli, že její situace se vyřeší po návratu Filina z léčení. Jenže se tak nestalo a Filin prohlásil, že Womacková bude jen ve sboru.

Po setkání s Filinem prý také zjistila, kolik bude zájem o její osobu stát. „Dozvěděla jsem se, že za jednu roli musím zaplatit 10 000 dolarů,“ uvedla Womacková. Tuto částku jí sdělil konkrétní člověk, jeho jméno však nechce prozradit, protože si ho prý velmi váží.

Baletka rovněž tvrdí, že Filin jí letos při jednom setkání řekl: „Mě nezajímá, že jsi studovala v Moskvě. Zamysli se, musíš být chytřejší.“ V ruské metropoli v říjnu začal soud s tanečníkem Pavlem Dmitričenkem, jenž si přepadení Filina objednal, a jeho dvěma komplici, kteří útok provedli. Dmitričenko tvrdí, že motivem činu bylo rozhořčení nad Filinovým obsazováním hlavních baletních rolí a rozdělováním prémií.

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments