Sopranistka Olga Jelínková dnes vystoupí na hudebním festivalu Kladrubské léto

Třetí koncert Kladrubského léta provede Olga Jelínková 31. července od 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve spolupráci s Orchestrem Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila, sólo na trubku přednese Jiří Houdek.
Olga Jelínková (foto Ilona Sochorová)
Olga Jelínková (foto Ilona Sochorová)

Na programu budou skladby Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, tedy čistě barokní repertoár. „Bude to můj druhý koncert barokních árií v krátkém čase,“ říká Olga Jelínková, sólistka Opery v Lipsku. „Baroko mě okouzluje určitou muzikantskou svobodou a zároveň technickými nároky, které klade na umělecké provedení. V budoucnu mě čeká i ztvárnění několika celých barokních oper, proto si už nyní užívám jednotlivé árie s plným nasazením.“

Olga Jelínková má v nastávající sezoně v německém Lipsku v plánu role jako je Královna noci, Traviata, Lucia di Lammermoor či Adina v opeře Nápoj lásky v režii Rollanda Villazona, ale i mnohé wagnerovské role pro svůj hlasový obor. Kromě toho má i opětovné pozvání do Komické Opery v Berlíně jako Královna noci. V pražském Národním divadle ztvárňuje Gildu v nové produkci Rigoletta, kterou převedla i v živém televizním přenosu premiéry na ČT art, nebo Královnu noci v Mozartově Kouzelné flétně.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments