Soutěž o vstupenky: Český koncertní melodram – tradice a současnost

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert “Český koncertní melodram – tradice a současnost”, který se uskuteční ve čtvrtek 5. května 2022 v 19:30 hodin v rámci koncertního cyklu Hudba, slovo a cit v pražském Atriu na Žižkově.
Filip Sychra (foto Martin Myslivec)
Filip Sychra (foto Martin Myslivec)

Cyklus “Hudba, slovo a cit” uzavře český koncertní melodram, který má u nás dlouhou a mimořádně bohatou tradici. Na jednom pódiu se potkají klasické melodramy zakladatele žánru, Zdeňka Fibicha, se současnými díly této formy. Vedle temných balad z Erbenovy Kytice se tak posluchači mohou těšit i na zhudebněné texty Josefa Škvoreckého, básně Josefa Hory či Ústřičkovu smutnou smrt od Tima Burtona. Prostor dostanou mladí skladatelé a interpreti, a to vybraní finalisté Mezinárodní soutěže Zdeňka Fibicha. V úvodu proběhne krátká přednáška, večer režíruje Věra Šustíková.

Soutěžní otázka zní: Které balady z Erbenovy Kytice na koncertu uslyšíte?

Své odpovědi můžete zasílat do 3. května 2022 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Český koncertní melodram”. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert 5. května 2022 od 19:30 hodin v barokním sále Atria na Žižkově.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments