Soutěž o vstupenky: Koncert Zemlinsky150 ve Státní opeře

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na závěrečný koncert festivalu Zemlinsky150, kde Sbor a Orchestr Státní opery pod vedením dirigenta Karl-Heinze Steffense zahraje několik děl Alexandera Zemlinského, včetně světové premiéry fragmentu jeho opery Malva, a který se uskuteční 10. října 2021 od 19:00 hodin v budově Státní opery v Praze.
Alexander Zemlinsky (zdroj Musica non grata)
Alexander Zemlinsky (zdroj Musica non grata)

U příležitosti 150. výročí narození Alexandera Zemlinského, které oslavíme 14. října 2021, se v rámci projektu Národního divadla Musica non Grata uskuteční ve dnech 8.-10. října 2021 festival k jeho poctě. Ve světové premiéře bude 10. října ve Státní opeře uvedena jeho opera Malva v instrumentaci Antonyho Beaumonta. Interprety budou Orchestr a Sbor Státní opery pod vedením Karl-Heinze Steffense, pěveckých partů se ujmou Jana Sibera, Josef Moravec, Jiří Hájek, Johanni van Oostrum a Michael Nagy.

Soutěžní otázka zní: V rámci festivalu se uskuteční také světová premiéra opery Alexandra Zemlinského Malva. Ta je napsána na motivy povídky jednoho ruského autora – kterého?

Své odpovědi můžete zasílat do 7. října 2021 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište „Soutěž: Koncert Zemlinsky150“.

Ze správných odpovědí vybereme pět výherců, z nichž každý získá dvě vstupenky na závěrečný koncert festivalu Zemlinsky150, který se koná 10. října od 19:00 hodin v budově Státní opery v Praze.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments