Soutěž o vstupenky: Maškarní ples

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na představení Verdiho opery Maškarní ples v ostravském Divadle Antonína Dvořáka 28. února 2020 od 18:30 hodin.
G. Verdi: Maškarní ples – Národní divadlo moravskoslezské 2019 (zdroj NDM)

Opera Giuseppe Verdiho Maškarní ples málem neměla premiéru. Skladatele zasáhla cenzura, protože stvořil hudební dílo s poměrně realisticky vykresleným příběhem královraždy, která se skutečně v roce 1792 stala. Švédský král Gustav III. se stal tragickou obětí intrik. Verdi musel změnit jak prostředí, tak jméno a postavení hrdinů, ale nakonec i způsob vraždy. Takže přenesl děj do Ameriky. Opera dnes patří ke klenotům světové hudební tvorby a od poválečné doby se hraje i v původní – švédské – verzi.

Pro Národní divadlo moravskoslezské nově nastudovali režisér Marián Chudovský a dirigent Marek Šedivý. Režisér pojal operu jako podobenství, kde maska není jen rekvizitou na bále, ale tvoří všudypřítomný atribut chování a konání. Operu divadlo zařadilo na repertoár své 101. sezóny mj. proto, že byla poprvé v Ostravě uvedena v první sezóně existence divadla 1919/1920. Nejbližší představení ve čtvrtek 30. ledna a pak v pátek 28. února 2020. Hlavní role alternují Luciano Mastro/Vadim Zaplechny, Anna Wilczyńska/Flaka Goranci, Martin Bárta/Dragutin Matic, Jana Sibera/Marta Reichelová.

Soutěžní otázka zní: Kterou z verzí Maškarního plesu uvádí aktuálně Opera Národního divadla moravskoslezského?
a) tzv. švédskou
b) tzv. americkou

Své odpovědi můžete psát do 15. února 2020 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Maškarní ples”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce. Ten obdrží 2 vstupenky na představení Maškarního plesu 28. února 2020 v ostravském Divadle Antonína Dvořáka.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na