Soutěž o vstupenky: Maškarní ples

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na představení Verdiho opery Maškarní ples v ostravském Divadle Antonína Dvořáka 28. února 2020 od 18:30 hodin.
G. Verdi: Maškarní ples – Národní divadlo moravskoslezské 2019 (zdroj NDM)

Opera Giuseppe Verdiho Maškarní ples málem neměla premiéru. Skladatele zasáhla cenzura, protože stvořil hudební dílo s poměrně realisticky vykresleným příběhem královraždy, která se skutečně v roce 1792 stala. Švédský král Gustav III. se stal tragickou obětí intrik. Verdi musel změnit jak prostředí, tak jméno a postavení hrdinů, ale nakonec i způsob vraždy. Takže přenesl děj do Ameriky. Opera dnes patří ke klenotům světové hudební tvorby a od poválečné doby se hraje i v původní – švédské – verzi.

Pro Národní divadlo moravskoslezské nově nastudovali režisér Marián Chudovský a dirigent Marek Šedivý. Režisér pojal operu jako podobenství, kde maska není jen rekvizitou na bále, ale tvoří všudypřítomný atribut chování a konání. Operu divadlo zařadilo na repertoár své 101. sezóny mj. proto, že byla poprvé v Ostravě uvedena v první sezóně existence divadla 1919/1920. Nejbližší představení ve čtvrtek 30. ledna a pak v pátek 28. února 2020. Hlavní role alternují Luciano Mastro/Vadim Zaplechny, Anna Wilczyńska/Flaka Goranci, Martin Bárta/Dragutin Matic, Jana Sibera/Marta Reichelová.

Soutěžní otázka zní: Kterou z verzí Maškarního plesu uvádí aktuálně Opera Národního divadla moravskoslezského?
a) tzv. švédskou
b) tzv. americkou

Své odpovědi můžete psát do 15. února 2020 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Maškarní ples”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce. Ten obdrží 2 vstupenky na představení Maškarního plesu 28. února 2020 v ostravském Divadle Antonína Dvořáka.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky