Soutěž o vstupenky: Premiéra opery Židovka z Toleda v Semperově opeře Drážďany

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na světovou premiéru nejnovějšího operního díla Detleva Glanerta Židovka z Toleda, která se koná 10. února 2024 od 18:00 hodin v Semperově opeře Drážďany.
Semperoper Dresden (zdroj Saxony Tourism, foto S. Rose Fotografie)
Semperoper Dresden (zdroj Saxony Tourism, foto S. Rose Fotografie)

Židovka z Toleda, opera o pěti dějstvích, vznikla na objednávku na libreto Hanse Ulricha Treichela podle stejnojmenné hry Franze Grillparzera. Nová opera Detleva Glanerta má zdánlivě jednoduchou zápletku – stárnoucí a navíc ženatý muž, potká mladou a krásnou ženu – téměř ještě dívku – a vášnivě se do ní zamiluje. Mladá dívka, okouzlená a polichocená jeho vášnivým dvořením, s ním naváže vztah. Fakt, že tím mužem je král Alfons VIII. Kastilský (1148–1215), ženou Židovka Ráchel, dcera jeho ministra a oba žijí v Toledu, městě obléhaném a ohrožovaném Maury, dodává příběhu na složitosti. Ze zdánlivě jednoduchého příběhu o vášni a cizoložství, který překračuje všechny hranice víry a společenského postavení se tak stává stále spletitější historická, politická a společenská tragédie, v níž krásnou Ráchel, čeká krutá smrt.

Soutěžní otázka: Který strunný nástroj, na který se v opeře hraje jen zřídka, zazní v Židovce z Toleda?

Své odpovědi můžete zasílat do středy 31. ledna 2024 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Židovka z Toleda”. Ze správných odpovědí vybereme dva výherce, kteří obdrží každý dvě vstupenky na světovou premiéru nejnovějšího operního díla Detleva Glanerta Židovka z Toleda, která se koná 10. února 2024 od 18:00 hodin v Semperově opeře Drážďany.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments