Soutěž Pro Bohemia Ostrava spouští přihlášky

Ředitelka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě vyhlašuje 21. mezinárodní interpretační soutěž Pro Bohemia Ostrava 2023 v oborech hra na dechové nástroje dřevěné, hra na klavír, hra na smyčcové nástroje, hra na varhany a zpěv. Soutěž se uskuteční ve dnech 30. března – 2. dubna 2023 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.
Pro Bohemia (zdroj Janáčkova konzervatoř v Ostravě)
Pro Bohemia (zdroj Janáčkova konzervatoř v Ostravě)

Hra na dechové nástroje dřevěné
Soutěž v oboru hra na dechové nástroje dřevěné je vypsána pro nástroje příčná flétna, fagot, hoboj, klarinet, saxofon. Každý nástroj v rámci jedné kategorie bude hodnocen zvlášť, tzn., že jsou hodnoceni vždy jen soutěžící hrající na stejný nástroj.

Obor hra na smyčcové nástroje
Soutěž v oboru hra na smyčcové nástroje je vypsána pro nástroje: housle, viola, violoncello a kontrabas. Každý nástroj v rámci jedné kategorie bude hodnocen zvlášť, tzn., že jsou hodnoceni vždy jen soutěžící hrající na stejný nástroj.

Obor hra na varhany
Soutěž je určena ve 2. kategorii primárně pro umělecké školy základního stupně, ve 3. a 4. kategorii pro střední umělecké školy.

Obor zpěv
Soutěžní skladby se zpívají neupravené, v originálních tóninách.
Repertoár lze doplnit skladbou dle vlastního výběru do naplnění časového limitu.

Soutěž bude probíhat ve dnech 30. března – 2. dubna 2023 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2023 (ve 12:00 hodin). Soutěž je jednokolová ve všech oborech a kategoriích. Soutěžící se může přihlásit v daném oboru/hře na nástroj pouze do jedné kategorie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments