Stará hudba v FOK

Abonentní cyklus Stará hudba Koncertního jednatelství se v úterý 9. února přehoupl do závěrečné čtvrtiny. Petr Nouzovský (violoncello) a Monika Knoblochová (cembalo) provedli Bachovy Sonáty pro violu da gamba D dur, BWV 1028, G dur, BWV 1027 a g moll, BWV 1029. Skladby vznikly za skladatelova köthenského období v době, kdy se sláva violy da gamba chýlila ke konci a kdy byla vytlačována violoncellem. Setkali jsme se s vynikající a procítěnou interpretací v intencích poučené interpretace, kterou publikum náležitě ocenilo. Monika Knoblochová provedla ještě provedla Toccatu c moll, BWV 911. Skladbu zahrála naprosto suverénně.
Petr Nouzovský
Monika Knoblochová

V letošní cyklu Stará hudba vystoupily zatím výhradně české soubory. The Czech Ensemble Baroque Orchestra and Choir spolu se sólisty a pod vedením Romana Válka na prvním koncertě výborně provedli Haydnovo stvoření, zajímavý program připravila Kvinterna s Hanou Blochovou – křesťanské, sefardské a arabské písně středověké Evropy, Afriky a Asie, i když někomu mohl připadat (a z toho, co jsem zaslechl, připadal) poněkud monotónní.
Zatímco dříve bylo téměř nemožné se na koncerty tohoto cyklu dostat bez abonentní vstupenky, nyní jsou volná místa k dispozici i v předprodeji. Chystají se ještě dva koncerty: 9. března vystoupí Irena Troupová s doprovodem (Telemann, Míča, Couperin, Conti) a 13. dubna v rámci Velikonočního festivalu Praha 2010 Weser-Renaissance s Missou Paschalis Heinricha Isaaca.

Petr Nouzovský – Monika Knoblochová
Johann Sebastian Bach
Sonáta pro violu da gamba G dur, BWV 1027
Sonáta pro violu da gamba D dur, BWV 1028
Toccata c moll pro cembalo, BWV 911
Sonáta pro violu da gamba g moll, BWV 1029

9.února 2010 Kostel sv.Šimona a Judy Praha

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na