Stará hudba v FOK

Abonentní cyklus Stará hudba Koncertního jednatelství se v úterý 9. února přehoupl do závěrečné čtvrtiny. Petr Nouzovský (violoncello) a Monika Knoblochová (cembalo) provedli Bachovy Sonáty pro violu da gamba D dur, BWV 1028, G dur, BWV 1027 a g moll, BWV 1029. Skladby vznikly za skladatelova köthenského období v době, kdy se sláva violy da gamba chýlila ke konci a kdy byla vytlačována violoncellem. Setkali jsme se s vynikající a procítěnou interpretací v intencích poučené interpretace, kterou publikum náležitě ocenilo. Monika Knoblochová provedla ještě provedla Toccatu c moll, BWV 911. Skladbu zahrála naprosto suverénně.
Petr Nouzovský
Monika Knoblochová

V letošní cyklu Stará hudba vystoupily zatím výhradně české soubory. The Czech Ensemble Baroque Orchestra and Choir spolu se sólisty a pod vedením Romana Válka na prvním koncertě výborně provedli Haydnovo stvoření, zajímavý program připravila Kvinterna s Hanou Blochovou – křesťanské, sefardské a arabské písně středověké Evropy, Afriky a Asie, i když někomu mohl připadat (a z toho, co jsem zaslechl, připadal) poněkud monotónní.
Zatímco dříve bylo téměř nemožné se na koncerty tohoto cyklu dostat bez abonentní vstupenky, nyní jsou volná místa k dispozici i v předprodeji. Chystají se ještě dva koncerty: 9. března vystoupí Irena Troupová s doprovodem (Telemann, Míča, Couperin, Conti) a 13. dubna v rámci Velikonočního festivalu Praha 2010 Weser-Renaissance s Missou Paschalis Heinricha Isaaca.

Petr Nouzovský – Monika Knoblochová
Johann Sebastian Bach
Sonáta pro violu da gamba G dur, BWV 1027
Sonáta pro violu da gamba D dur, BWV 1028
Toccata c moll pro cembalo, BWV 911
Sonáta pro violu da gamba g moll, BWV 1029

9.února 2010 Kostel sv.Šimona a Judy Praha

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat