Státní divadlo Košice oslaví 75. výročí svého založení

Čtyřmi premiérami a dalšími akcemi v první polovině května oslaví Státní divadlo Košice významný historický milník – 75. výročí svého založení.
Andrej Petrovič: Extáze / Obrazy o ní, Státní divadlo Košice (zdroj Státní divadlo Košice)
Andrej Petrovič: Extáze / Obrazy o ní, Státní divadlo Košice (zdroj Státní divadlo Košice)

„1. května 1947 bylo naše divadlo pojmenováno ‚Národné divadlo v Košiciach‘. Tento krok byl logickým vyvrcholením více než dvouletého úsilí o vybudování profesionálního divadla v Košicích, které by bylo schopné přinášet kvalitní divadelní umění do města i širšího regionu. Přestože se později z názvu divadla vypustil výraz ‚národní‘, jeho význam a přínos pro rozvoj národní kultury se tím nezmenšil. Naopak. Košické divadlo oslavuje svou prací umění již mnoho desetiletí,“ říká Ondrej Šoth, generální ředitel Státního divadla Košice.

První květnovou premiérou bude v úterý 3. května 2022 nový původní balet Andreje Petroviče a Ondreje Šotha Orbis Pictus, věnovaný památce všech obětí války na Ukrajině. V úterý 10. května se na jeviště po dvaceti letech vrátí jedna z nejhranějších světových oper, Tosca Giacoma Pucciniho. Další květnovou premiérou v rámci oslav bude ve středu 11. května nová původní taneční inscenace Andreje Petroviče Extáze / Obrazy o ní.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments