Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zahájí sezónu pořadem pro děti

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil na začátek nové sezóny hned několik programů pro děti. Na první školní den chystá odpolední program Ze školy na klasiku s Janem Cinou a Johanou Schmidtmajerovou, na který budou volně navazovat víkendové workshopy v kostele sv. Šimona a Judy 4. a 5. září 2021.

Jan Cina (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Jan Cina (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Program pro děti na 1. září chystá Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již několikátý rok. Průvodci budou herecká dvojice Jan Cina a Johana Schmidtmajerová, kteří se letos oblečou do masek a ukážou, že hudba hraje všemi barvami a koncert se může proměnit v pořádný karnevalový rej. Zazní totiž několik skladeb s tématy právě karnevalu – Karneval Antonína Dvořáka, Římský karneval Hectora Berlioze, Maškaráda Arama Chačaturjana a Karneval Zvířat Camilla Saint-Saënse.

„Je to taková oslava prvního školního dne a dárek od nás od FOKu všem dětem a jejich rodičům. Mimořádný koncert v nádherné Smetanově síni Obecního domu představí malým i velkým posluchačům symfonický orchestr a pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera zahraje slavné kousky světové i české klasiky. Udělá tak vstup do nového školního roku ještě o něco slavnostnější,“ řekl k programu dramaturg FOK Martin Rudovský.

Na koncertní program v Obecním domě bude volně navazovat interaktivní víkend v kostele sv. Šimona a Judy nazvaný Klasika všemi smysly. Workshopy budou inspirovány zejména suitou Karneval zvířat od francouzského skladatele Camilla Saint-Saënse.

„Kontrastní hravá skladba se zoologickou tematikou skýtá nekonečnou hrací plochu pro dětskou fantazii. Společně s našimi lektory a hudebníky ji prozkoumáme všemi směry. Směrem hudebním, výtvarným, hudebně dramatickým a přidáme i dotek přírody,“ vysvětluje produkční edukativních pořadů FOK Eva Kolková.

Ze školy na klasiku
1. září 2021, 14:00 hodin

Antonín Dvořák: Karneval, koncertní předehra op. 92
Hector Berlioz: Římský karneval, předehra op. 9
Aram Chačaturjan: Maškaráda, suita ze scénické hudby
Camille Saint-Saëns: Karneval zvířat

Jan Cina, Johana Schmidtmajerová | průvodci
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Tomáš Brauner | dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments