Tanec online aktuálně

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO * Další náměty na sledování tance nebo pohybového divadla online

Dekkadancers – I.A.M.A.I. (foto Serghei Gherciu)

Mnoho z tanečního života se u nás opět přesouvá do online prostředí, a tak navazujeme na zprávy v kratším než týdenním sledu.

Tanec Valmez online
Měl by probíhat festival Tanec Valmez, který neodpískal svůj program, ale přesunul se online. Symbolické vstupné 100 Kč je k zakoupení přes Ticketstream a na vysílání pak slouží jako vstup konkrétní kód virtuální vstupenky. V pátek je na programu stream inscenace z dílny Dekkadancers – jejich novinka I. AM. A. I. Mimo tohoto představení uvidí zájemci také choreografii Clash „11“ v podání Hanny Nussbaumer a Fanny Barrouquére (choreografie Viktor Konvalinka). Livestream 16. října 2020 začíná od 19:30 a lze se na něj dostat zde.

Další stream se koná v sobotu 17. října. Na programu je choreografie Phenomena of Perception – taneční performance v podání tanečníků působících pod skupinou All Style Unit (předprogram), choreografie Ondřej Staněk: „Vidíme ono i to, co vidí i ostatní, uvědomujeme si ono i to, co si uvědomují i ostatní, vytváříme obraz onoho i toho, ale zcela rozdílnou vizuální interpretací než ostatní.

Následuje Breaking Jazz + debata (Kristián Mensa, Marek Mensa), anotace naznačuje: „Dva bratři. Dvě oddělená místa na jevišti. Jedna taneční konverzace a dialog inspirován odlišným stylem a energií jazzové hudby. Flexibilní kreace versus mocné triky. Ladný a pomalý pohyb versus rychlost a temperament. Takto se dá popsat představení dvou bratrů Kristiána a Marka, kteří skrz breakdance a jazzovou hudbu rozpohybují vše okolo.

Třetí částí programu je BABAE + debata (Joy Alpuerto Ritten). O choreografii BABAE organizátoři píší: „Třicetiminutové sólové představení Joy Alpuerto Ritter inspirováno „mistrovským dílem podivnosti“ čarodějnickým tancem Mary Wigman. Představení v sobě spojuje tradiční filipínské tance, hiphop, boogie a současný tanec, vyjadřuje rituální transformaci duše a těla. Joy tak vychází ze svých kořenů a ze své vlastní osobnosti, kterou tak projektuje ven na tanečním parketu.

Nový cirkus online

Soubor Losers Cirque Company se připojil na internetovou video platformu Twitch. Dávají nahlédnout do svých tréninků, ve kterých neustávají ani v dnech, kdy nemohou hrát. Jejich profil najdete zde.

Cirk La Putyka vysílá živě nepřetržitě okénko do svého zákulisí, stream poběží předběžně do 26. října, nese název Asleep, ale Cirk La Putyka chce ukázat spíše to, že divadlo vlastně nikdy nespí:

A Cirk La Putyka zve diváky ještě na další vychytávku:

Haló, jste tam? My jsme tady, na @Jatka78! A jsme tu pro Vás!
Co jsme slíbili, to taky uděláme. V divadelním sále, který můžete od 12. října nonstop on-line sledovat, pomalu stavíme telefonní ústřednu.
Představujeme Vám proto náš telefonní happening ÚSTŘEDNA78, společný projekt @Cirk La Putyka a @Jatka78. O co jde? V neděli 18. října a v pondělí 19. října od šesti do osmi večer jsme tu pro Vás. Pro Vaše pobavení, rozveselení, na pokec. Uděláme cokoli, co vás zahřeje u srdce. Na vaše telefonáty budou odpovídat naši herci. Volat jim můžete na 245 007 117.
A o čem si můžete povídat? O všem! Chcete zazpívat? Není problém! Chcete recept na bábovku? Není problém! Potřebujete poradit, co si vzít druhý den na sebe? Ano, hádáte správně, není problém! Hovor se ale musí vejít do 7 minut a musíte souhlasit s tím, že ho nahráváme a živě vysíláme.

Tři hodiny s Akramem Khanem na YouTube
Přibližně tolik času můžete strávit sledováním projektu The Silent Burn Project, který najdete na YouTube kanálu slavné Akram Khan Company. Oslavují jím 20 let své existence – tancem, hudbou, rozhovory; dokument je dostupný zdarma:

do 25. října si mohou diváci na platformě Vimeo užít stream londýnského Royal Ballet, a to choreografii Jeroma Robbinse Dances at the Gathering. Balet je ke zhlédnutí za poplatek 3 liber.

Toužíte-li po zážitcích především uklidňujících, vyhledejte si na YouTube něco z tvorby taiwanského souboru Cloud Gate Dance Theatre. Například inscenace Moon Water je odemčená už od června v kanálu cellisty, který soubor doprovázel při záznamu v roce 2008:

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments