Taneční představení Tanzometr propojí světlo a pohyb poprvé už ve středu

Středověké sklepení Domu U Kamenného zvonu rozzáří už tuto středu první tanečně-světelná performance ze série Light Underground.

Light Underground: Tanzometr (zdroj Light Underground)

O nevšední umělecký zážitek se v novém projektu Galerie hlavního města Prahy postarají tanečnice a choreografka Dora Sulženko Hoštová, hudebník Jan Čtvrtník a světelný designer Dominik Jančík. Toto tvůrčí trio si připravilo technologicko-pohybovou instalaci Tanzometr, v níž bude zkoumat vzájemné vztahy hudby, světla a tance a jejich měřitelný potenciál. Diváci mohou novinku zhlédnout pouze během tří dnů – 15., 16. a 17. července, pokaždé od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin.

„Měřením vztahu pohybu k hudbě a světlu v tahu odečítáme hodnoty kinetické energie, temporytmu a uvolněného tepla. Násobkem logaritmické funkce hladiny serotoninu a dopaminu produkovaných subjektem tance a v tahu odečtených hodnot získáváme jednotku 1 Tanz,“ říkají s nadsázkou autoři performance. „Tanzometr noste vždy při sobě a mějte kdykoli přehled o hladině Tanze v krvi. Poskočte si, každý další vyprodukovaný Tanz zlepšuje náladu exponenciálně. Náš pokusný tým tvoří jeden technolog, jeden muzikolog a jedna tanzoložka.“

O autorech:
Česká tanečnice, pedagožka a choreografka Dora Sulženko Hoštová absolvovala konzervatoř Duncan Centre v Praze, kde od roku 2002 působí také jako pedagog. Její autorská představení se hrála po celém světě a svoje dynamické interpretační kvality uplatňuje ve spolupráci s domácími i zahraničními choreografy.

Herec, hudebník a tanečník Jan Čtvrtník se ve svém studiu i praxi zabývá divadelní tvorbou právě ve specifických skupinách. Posledním z uměleckého tria je Dominik Jančík, jenž zvolil po ukončení studií na ČVUT netradiční využití svých znalostí k technologickým a uměleckým realizacím a je tak nezbytným propojujícím elementem společné spolupráce na Tanzometru, který je součástí programu Umění pro město.

Tanzometr
15., 16. a 17. července 2020 od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin
Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské nám. 13, Praha 1
Kurátorka: Sandra Baborovská
Projekt vznikl jako součást programu Umění pro město

Vstupné: 80 Kč plné (dospělí) / 50 Kč snížené (studenti, senioři) / děti do 10 let zdarma Počet vstupenek na každou performanci je omezen na 15 míst.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat