Teatro alla Scala se po čtyřměsíční přestávce otevře v červenci

Milánská opera La Scala se v červenci po čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem znovu otevře. Příští měsíc v prostorách tohoto slavného operního domu zazní čtyři koncerty, píše agentura AP. Milán je metropolí Lombardie, která si z celé Itálie za dobu šíření infekce vytrpěla nejvíce. Celkem se v tomto severoitalském regionu nakazilo přes 93.500 lidí, více než 16.600 z nich zemřelo.
Teatro alla Scala (archiv OP)

Koncerty se budou konat pro publikum počtem nepřesahující 600 diváků, což je třetina obvyklé kapacity divadla. Po letní přestávce v srpnu začne La Scala znovu hrát v září. “Myslím, že nastal čas, aby se milovníci hudby vrátili k poslechu živého přednesu, i když prostředky jsou omezené,” sdělil AP intendant La Scaly Dominique Meyer.

Na koncertech konaných 6., 8., 13. a 15. července diváci uslyší árie, instrumentální skladby a další díla. Na večeru 13. července se představí čerství absolventi akademie La Scaly a na posledním koncertu vystoupí členové filharmonického orchestru, kteří o víkendu hráli v milánských venkovních prostorách. Zatím ale není jasné, kdy La Scala začne opět s představeními oper v plném rozsahu, protože shromáždění velkého počtu účinkujících na jevišti by bylo v rozporu se současnými italskými protikoronavirovými opatřeními.

V červenci budou muset mít diváci při vstupu do divadla a také při odchodu nasazené roušky, ochranu obličeje si však budou moci sundat, až se usadí na svá místa. Vedení divadla předpokládá, že většina lidí přijde ve dvou a podle toho budou uspořádána sedadla v sále, mezi nimiž budou rozestupy. Během koncertů také nebude přestávka a bufet bude uzavřen, aby se předešlo frontám. Cena lístků se pohybuje mezi 24 a 28 eury (640-750 korun). Vedení La Scaly navíc plánuje uskutečnit přímé přenosy koncertů, i když podrobnosti zatím nejsou jasné.

Po srpnové přestávce uspořádá La Scala v září Verdiho koncert Requiem, kterým chce uctít památku obětí nemoci covid-19, po něm bude následovat Beethovenova 9. symfonie.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na