Temperamentní jižanská hudba ve Slovenské filharmonii

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 se v Koncertním sále Slovenské filharmonie uskuteční pátý koncert Populárního cyklu. Španělsky laděný večer se slovenskou kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou zazní pod taktovkou Ricarda Casera, šéfdirigenta a uměleckého ředitele Orquesta Reino de Aragón. Koncert začne v 19:00 hodin.
Miriam Rodriguez Brüllová (zdroj Slovenská filharmonie)
Miriam Rodriguez Brüllová (zdroj Slovenská filharmonie)

Koncert zahájí Španělské capriccio op. 34 Nikolaje Rimského Korsakova, který se stal námořním kadetem a měl se věnovat kariéře námořního důstojníka. Později studoval na petrohradské konzervatoři a věnoval se hudbě. Plavby ve službách námořnictva ho inspirovaly ke zkomponování mnoha jeho děl, včetně Španělského capriccia, op. 34.

Následovat bude Concierto del Buen Amor (Koncert dobré lásky) současného španělského skladatele Manuela Moreno-Buendía (1932). Pětivětý koncert pro kytaru a orchestr je jedním z jeho nejznámějších opusů a ve Slovenské filharmonii jej provede Miriam Rodriguez Brüll.

Třetí skladbou večera bude Capriccio sinfonico Giacoma Pucciniho, dílo, kterým skladatel zakončil svá studia na milánské konzervatoři. Koncert uzavře Čajkovského Italské capriccio op. 45, které skladatel zkomponoval během svého pobytu v Římě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments