Třeboňská letní setkávání 2020

V termínu 11. – 16. srpna 2020 se uskuteční v Třeboni již 8. ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Zájemci se mohou do jednotlivých oborů přihlásit do 30. června 2020.
Ladislav Horák a žáci (zdroj Třeboňská letní setkávání)

Kurzy budou probíhat v nové budově Základní umělecké školy Třeboň od středy 12. srpna do soboty 15. srpna zároveň se semináři jednotlivých oborů a workshopy hostů, což bude Prof. Jiří Hlaváč s tématem uplatnění hudebníka v praxi a emeritní předseda České advokátní komory JUDr. Martin Vychopeň se seminářem o hudební legislativě. Hobojový kurz povede Vilém Veverka, pro něhož se jedná o jedinou lektorskou činnost v jeho nabité koncertní sezóně, cellový kurz je s Petrem Nouzovským, kytarový s Patrickem Vacíkem a akordeonový s Ladislavem Horákem a Markétou Laštovičkovou.

Festival začne již v úterý večer v sále ZUŠ s mimořádnými akordeonovými talenty Viktorem Stockerem (10 let) a Martinem Kotem (17 let). Pokračovat bude čtvrtečním gala koncertem v Divadle J. K. Tyla s vynikajícím hostem a čestným občanem města Třeboně Prof. Jiřím Hlaváčem, který se společně s duem Kristiny a Petra Nouzovských představí v programu nazvaném Humoresque. Páteční večer se tradičně uskuteční ve Schwarzenberské hrobce za účasti lektorů kurzů a s provedením zbrusu nového Sonetíku Eduarda Douši, a konečně v sobotu návštěvníky festivalu čeká závěrečný koncert ve Společenském sále Lázní Aurora. Kromě toho se uskuteční pravidelná odpolední vystoupení v altánu zámku či koncert v rámci Rybářských slavností.

Dramaturgie festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání 2020:

  • slavnostní zahájení v úterý 11. srpna v 19 hodin v novém sále Základní umělecké školy Třeboň s laureáty mezinárodních soutěží akordeonisty Viktorem Stockerem a Martinem Kotem. Na programu mj. J. S. Bach, D. Scarlatti, J. Podprocký, G. Hermosa, J. Feld.
  • GALA koncert – Jiří Hlaváč (klarinet, saxofon, průvodní slovo), Petr Nouzovský (violoncello) a Kristina Fialová Nouzovská (viola) ve čtvrtek 13. srpna v 19.30 hodin v Divadle J. K. Tyla
  • lektoři, účastníci a hosté vystoupí ve Schwarzenberské hrobce v pátek 14. srpna v 19 hodin. V premiéře zazní Sonetík zamyšlený Eduarda Douši.
  • závěrečný koncert s vyhlášením laureátů kurzů proběhne v sobotu 15. srpna v 19 hodin ve Společenském sále Lázní Aurora.

Kurzy, semináře a workshopy jednotlivých oborů budou probíhat v prostorách Základní umělecké školy Třeboň.

Lektoři: Petr Nouzovský (violoncello), Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat