Třeboňská nocturna zvou v lednu na Trio Euterpé

Série Abonentních koncertů Třeboňských nocturen zve na progresivní Trio Euterpé již ve čtvrtek 26. ledna do Divadla J. K. Tyla v Třeboni. Festival také spouští předprodej na letní festival, který proběhne ve dnech 11.–15. července na různých místech Třeboně. Vystoupí Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho dalších.
Trio Euterpé (zdroj Třeboňská nocturna)
Trio Euterpé (zdroj Třeboňská nocturna)

Trio Euterpé je hudební projekt, který vznikl díky komornímu setkání tří vynikajících muzikantů, houslistky Olgy Šroubkové, violoncellisty Štěpána Filípka a klavíristy Ondreje Olose v květnu roku 2021. Původně jednorázové setkání se záhy rozvinulo do stabilně fungujícího uměleckého souboru, který se profiluje jak v provádění skladeb klasických, tak modernějších. Přestože ansámbl funguje teprve krátce, stihl již odehrát řadu koncertů a zároveň pro Český rozhlas natočit skladby Franze Schuberta a Miloslava Ištvana.

Předprodej na 20. ročník letního festivalu Třeboňská nocturna bude spuštěn 27. ledna na webových stránkách, kde naleznete také kompletní festivalový program.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments