Třetí ročník donátorské řady PKF Lobkowicz abonmá 2019 v prodeji

PKF – Prague Philharmonia zahajuje prodej předplatného na třetí ročník donátorské řady PKF – LOBKOWICZ abonmá 2019
PKF – Prague filharmonia (ilustrační foto PKF)

Umění nemůže vzkvétat bez těch, kteří ho s láskou a entusiasmem podporují.“ Těmito slovy zve na třetí ročník donátorské koncertní řady PKF – LOBKOWICZ abonmá 2019 na podporu uměleckých aktivit orchestru PKF – Prague Philharmonia její hudební ředitel a šéfdirigent Emmanuel Villaume. Cyklus s již tradičním podtitulem „Setkání s příběhy umění“ nabídne opět čtyři mimořádné večery spojující hudební, výtvarný a gastronomický zážitek v prostorách Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě. Prodej předplatného na rok 2019 zahájen. Zatím výhradně abonentní vstupenku lze rezervovat online.

Třetí ročník přivítá čtveřici mimořádných umělců: sopranistku Kateřinu Kněžíkovou, držitele International Classical Music Award 2017, violoncellistu Daniela Müllera-Schotta, hornistu a dirigenta Radka Baboráka a iránského cembalistu Mahana Esfahaniho, v historii prvního hráče na cembalo, který byl pozván k sólovému recitálu na BBC Proms v Londýně.

Programově řada PKF – LOBKOWICZ abonmá 2019 výrazně vybočí ze svého dosud tradičního modelu hudby 18. a počátku 19. století, byť tato zůstává i nadále páteří této koncertní série. V roce 2019 ovšem nabízí i skladby Gabriela Faurého, Bohuslava Martinů, Alberta Roussela, Nina Roty, Leona Sinigaglii, Claudia Monteverdiho, sólové suity Johanna Sebastiana Bacha nebo Jazzový koncert pro cembalo a komorní orchestr Josepha Horowitze. Programy jsou od každého ze sólistů sestaveny unikátně pro tuto koncertní řadu a propojují řadu stylů, nálad a různorodých nástrojových kombinací.

Donátorská řada PKF – LOBKOWICZ abonmá je důležitou součástí koncertní nabídky orchestru PKF – Prague Philharmonia, jak co se týče umělecké profilace orchestru, tak z fundraisingového hlediska. Uvědomme si, že PKF je nezávislým tělesem bez stálého zřizovatele. Dotace z veřejných rozpočtů, o které se – s výjimkou čtyřletého grantu od hlavního města Prahy – musí navíc každoročně znovu a znovu ucházet, ročně pokrývají necelé čtyři měsíce našeho ročního fungování. Dalších zhruba 60 % prostředků získáváme svou vlastní koncertní činností a z darů korporací a soukromých osob. Koncertní aktivita PKF – Prague Philharmonia je enormní. Ročně odehraje kolem stovky koncertů, z toho 30 až 40 mimo Českou republiku. Není tedy pochyb, že PKF patří tradičně k nejvýznamnějším propagátorům české kultury v zahraničí. To, co za 25 let své existence svou vlastní nezměrnou prací, houževnatostí a kvalitou dokázala, je hodno velkého obdivu. Rád bych proto vyzval všechny, kteří hledají kvalitní a dynamický kulturní projekt s potenciálem se rozvíjet, aby spojili své síly právě s PKF. Jednou z mimořádně atraktivních cest je i zakoupení PKF – LOBKOWICZ abonmá,“ komentuje a motivuje k podpoře PKF její ředitel Radim Otépka.

Donátorská řada PKF – LOBKOWICZ se koná v úzké spolupráci s rodinou Lobkowiczů. Návštěvníci koncertů se i v roce 2019 budou setkávat s kurátory Lobkowiczkých sbírek nad zajímavými hudebně-historickými tématy a budou mít tradičně možnost vstupu do umělecké expozice Lobkowiczkého paláce.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat