Tržby brněnského Národního divadla se vrátily na původní úroveň

Národní divadlo Brno se v loňském roce vrátilo s tržbami do období před pandemií covidu. Z hlediska počtu diváků ještě scházelo asi dvacet procent.
Martin Glaser (zdroj Národní divadlo Brno)
Martin Glaser (zdroj Národní divadlo Brno)

“Máme velkou radost z toho, že se z hlediska výkonů podařilo vrátit na úroveň před covidovou pandemií. Na stejných číslech jsme z hlediska tržeb. U diváků schází dvacet procent, ale je to číslo odpovídající tomu, co se děje v Evropě,” řekl ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

V loňském roce se situace zlepšila a letos vypadá vývoj ještě slibněji. “V končícím prvním čtvrtletí se výsledky dostávají nad předcovidovou úroveň a jsou výrazně lepší,” dodal Glaser. Upozornil, že divadlo má dynamické vstupné, které se proměňuje s naplněností sálu nebo s ohledem na čas pořízení lístku. Se slevami lze ale vstupenku podle Glasera pořídit i za stokorunu, na druhé straně ale není výjimkou vstupné za 1500 korun. Průměrná cena se ale v posledních letech zvyšuje o desítky korun. V roce 2019 činila 303 korun, v roce 2020 pak 323 korun, o rok později 344 korun a loni 375 korun.

Národní divadlo Brno nabízí činohru, balet a operu. V současnosti má zhruba 620 zaměstnanců. Rozpočet přesahuje 600 milionů korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments