Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Jaký bude nový hudební program příštího týdne od 6. do 12. května 2019? Povíme vám, jaké koncerty chystá Janáčkova filharmonie Ostrava, Česká filharmonie, Severočeská filharmonie Teplice, Musica Florea, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF – Prague Philharmonie, Filharmonie Brno, Filharmonie Hradec Králové nebo Czech Ensemble Baroque. Dále se dozvíte o přenosu do českých kin premiéry opery Francise Poulence Dialogy karmelitek z MET a nebudou samozřejmě chybět ani novinky z rádia Classic Praha.

Česká filharmonie – Josef Špaček (foto Petra Hajská)

Zahraničí
Janáčkova filharmonie Ostrava spolu s dirigentem Janem Kučerou míří s programem Klasika na plátně v Ratiboři do Polska. Koncert se uskuteční už podle jeho názvu v Ratiboři v pátek 10. května 2019 v 19:00 hodin. Moderátorkou koncertu je Lada Bělašková a jako sólistka zde vystoupí sopranistka Patricia Janečková.

Česká filharmonie zavítá v sobotu 11. května 2019 (19:00 hodin) do Nankingu, kde se v Jiangsu Grand Theatre uskuteční koncert pod dirigentským vedením Petra Altrichtera. Jako sólista se zde představí Josef Špaček a na programu jsou Smetana, Dvořák, Janáček, Suk, Nedbal a Fibich.

V neděli 12. května 2019 (19:00 hodin) Česká filharmonie pod vedením Petra Altrichtera opět vystoupí v Nankingu ve stejném divadle i s Josefem Špačkem. Filharmoniky však doplní Jiangsu SO (Symfonický orchestr Ťiang-su). Program je sestaven ze Smetanových Z českých luhů a hájů, Dvořákova Koncertu pro housle a orchestr, op. 53, Smetanova Vyšehradu a Vltavy a Čínské „Mé vlasti“.

Severočeská filharmonie Teplice se se svým dirigentem Norbertem Baxou představí v neděli 12. května 2019 (20:00 hodin) v Admiralspalastu v Berlíně. Sólisté jsou v jednání a na programu bude Orffova Carmina Burana a operní sbory.

Praha
Musica Florea vystoupí ve složení Magdalena Malá, Simona Tydlitátová (housle), Lýdie Cillerová (viola), Ondřej Štajnochr (kontrabas) a umělecký vedoucí Marek Štryncl (violoncello) v pondělí 6. května 2019 (19:00 hodin) na Ministerstvu kultury. Tématem vystoupení bude „Clara Schumann“. Soubor doprovodí na hammerklavier Petra Matějová.

Na závěrečný koncert sezony se do Prahy 6. května 2019 (19:30 hodin) vrátí rezidenční umělec rozhlasových symfoniků Lukáš Vondráček, který od svého triumfu na Soutěži královny Alžběty v Bruselu v roce 2016 vystupuje v nejprestižnějších světových sálech. Ve Dvořákově síni Rudolfina provede spolu s šéfdirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu Alexandrem Liebreichem První klavírní koncert Johannese Brahmse.

Petr Nekoranec spolu s vynikajícím americkým cembalistou Williamem Kelleym, violoncellistkou Hanou Flekovou a theorbistou Janem Krejčou provedou barokní a klasicistní árie a písně, tedy repertoár, který je jeho hlasu nejbližší. Koncert se uskuteční v úterý 7. května 2019 (19:30 hodin) v Kostele sv. Šimona a Judy.

Středa 8. května 2019 (19:30 hodin) bude ve Dvořákově síni Rudolfina patřit orchestru PKF – Prague Philharmonia a za dirigentský pult se postaví Harry Bicket. Program tvoří předehra ke Gluckově Ifigenii v Aulidě, Rameauova suita Les Boréades a Beethovenova Stvoření Prométheova op. 43.

Radek Baborák & Carmina Burana, to je název čtvrtečního koncertu 9. května 2019 (19:30 hodin) ve Smetanově síni Obecního domu. Účinkují Radek Baborák (lesní roh), sopranistka Marie Fajtová, tenorista Petr Nekoranec, barytonista Jiří Rajniš, Pražský filharmonický sbor se sbormistrem Lukášem Vasilkem, Kühnův dětský sbor se sbormistrem Jiřím Chválou a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod dirigentským vedením Rastislava Štúra.

Ve čtvrtek 9. května 2019 (19:30 hodin) ve Dvořákově síni Rudolfina účinkuje Česká studentská filharmonie. Ta je složena z hráčů České filharmonie, členů Orchestrální akademie České filharmonie a studentů hudebních škol. Za dirigentský pult se postaví Marko Ivanović a večerem vás provede Petr Kadlec.

Ve dnech 9. a 11. května 2019 (18:00 hodin) čeká Sukovu síň Rudolfina koncert Prague Vivaldi Ensemble. Program představí Mozartovu Serenádu pro smyčce č. 13 G dur KV 525 „Malá noční hudba“; Pachelbelův Kánon D dur P. 37 a Vivaldiho Čtvero ročních dob op. 8.

Na pátek 10. května 2019 (18:00 hodin) je do Sukovy síně Rudolfina naplánován koncert Pražského barokního souboru. Program tvoří díla Marcella, Pachelbela, Händela, Bacha a Vivaldiho.

Rudolphin Ensemble Prague se představí v neděli 12. května 2019 (18:00 hodin) v Sukově síni Rudolfina. Program obsahuje díla Mozarta, Vivaldiho, Bacha, Dvořáka, Smetany, Brahmse, Janáčka a Bizeta.

John Corigliano (zdroj Filharmonie Brno)

Brno
Čtvrtek 9. a 10. května 2019 (19:00 hodin) bude v Sále Stadion Kulturního centra Babylon patřit koncertu Filharmonie Brno. Za dirigentským pultem se představí Dennis Russell Davies a společně s filharmoniky vystoupí sopranistka Hila Plitmann. Na programu je Coriglianiho Mr. Tambourine Man: Sedm básní Boba Dylana v české premiéře a Berliozova Fantastická symfonie op. 14.

Ostrava
Klasika na plátně je naplánována na středu 8. a čtvrtek 9. května 2019 (19:00 hodin) do Domu kultury města Ostravy. Jedná se o koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava pod dirigentským vedením Jana Kučery a jako sólistka se zde představí sopranistka Patricia Janečková. Moderátorské role se ujmou Lada Bělašková a Vladimír Polák. Po oba dva večery si vyslechnete výběr z děl Strausse, Barryho, Rota, Morriconeho, Hornera, Beethovena, Herrmanna, Bartóka, Williamse, Shorea a Wagnera.

Hradec Králové
Koncert pod názvem Broadway Lights je připraven na úterý 7. května 2019 (19:30 hodin) do Sálu Filharmonie Hradec Králové. Zazní zde muzikálové melodie v podání Yvetty Blanarovičové s orchestrem Filharmonie Hradec Králové a pod vedením Kryštofa Marka. Můžete se těšit na písně z muzikálů My Fair Lady, Bídníci, West Side Story, Chicago a dalších.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat