Týden s hudbou

Ani tento týden nepřináší žádnou výraznou změnu v kulturním dění. Přinášíme vám další výběr akcí, které se pokoušejí kulturní krizi čelit online formou.
G. Verdi: Trubadúr – D. Hvorostovsky – Metropolitan Opera New York (zdroj MET)

Pondělí 22. února 2021

Na tento týden vyhlásila newyorská Metropolitní opera týden s Dmitrijem Hvorostovskym. Jako první uslyšíme Verdiho operu Trubadúr. V záznamu ze dne 30. dubna 2011 s dirigentem Marcem Armiliatem účinkují Sondra Radvanovsky, Dolora Zajick, Marcelo Álvarez a samozřejmě i Dmitrij Hvorostovsky.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Robertem Jindrou od 20:00 budou ze Studia 1 vysílat koncert s díly Jeana Sibelia (Valse triste), Gabriela Faurého (Pelléas a Melisanda, suita, op. 80) a společně se sólistou Janem Mráčkem Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 35 Petra Iljiče Čajkovského. Záznam pak bude k dispozici na ČRo D dur 24. února od 20:00 hodin.

Na webu Severočeské filharmonie Teplice bylo zveřejněno několik záznamů únorových koncertů. Kromě komorního koncertu Galyas Ensemble též další dva symfonické koncerty s díly Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka a dalších.

Ensemble Modern Frankfurt bude živě streamovat od 19:30 dílo Gougalon jihokorejské skladatelky Unsuk Chin.

Úterý 23. února 2021

Druhý noční stream tohoto týdne z New Yorku uvede Pikovou dámu Pjotra Iljiče Čajkovského. Účinkují Galina Gorchakova, Elisabeth Söderström, Plácido Domingo, Dmitrij Hvorostovsky a Nikolai Putilin. Záznam představení ze dne 15. dubna 1999 dirigoval Valerij Gergiev.

Moravská filharmonie Olomouc bude od 17:30 streamovat  na svém webu, Facebookových stránkách a Youtube kanále koncert nazvaný Hřejivý hlas lásky pod hvězdným nebem z děl Charlese Gounoda a Hectora Berlioze. Zároveň stále probíhá online hlasování ke koncertu na přání, který by se měl uskutečnit ve čtvrtek 11. března. V nabídce jsou skutečně zajímavé tituly, proto hlasujte. 

Středa 24. února 2021

Newyorská Metropolitní opera dnes streamuje Čajkovského operu Evžen Oněgin. Účinkují Renée Fleming, Ramón Vargas a Dmitrij Hvorostovskij s dirigentem Valeriem Gergievem. Záznam byl pořízen 24. února 2007.

Ve 20:00 hodin bude Český rozhlas D dur vysílat záznam pondělního koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Robertem Jindrou a sólistou Janem Mráčkem (viz výše).

Čtvrtek 25. února 2021

Čtvrtý noční stream z New Yorku tohoto týdne představí záznam Verdiho opery Ernani ze dne 25. února 2012. S dirigentem Marcem Armiliatem účinkovali Angela Meade, Marcello Giordani, Dmitrij Hvorostovsky a Ferruccio Furlanetto.

Janáčkova filharmonie Ostrava bude streamovat symfonický koncert nazvaný Talentované mládí.  Oproti původně avizovanému programu došlo k výrazné změně dramaturgie. Uslyšíme Introdukci a Allegro Maurice Ravela, Kontrabasový koncert D dur Jana Křtitele Vaňhala a Flétnový dvojkoncert d moll Franze Dopplera. Janáčkovu filharmonii Ostrava se sólisty Amelií Tokarskou, Dominikem Šeďou, Sylvií Schelingerovou a Annou Taláckovou bude řídit Stanislav Vavřínek.

Ensemble Modern bude streamovat od 19:00 hodin provedení Stravinského Příběhu vojáka.

Pátek 26. února 2021

V pátek uslyšíme z MET Verdiho operu La Traviata. Účinkují Natalie Dessay, Matthew Polenzani a Dmitri Hvorostovsky. Záznam ze 14. dubna 2012 dirigoval Fabio Luisi.

Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Tomášem Netopilem bude od 19:00 streamovat  na svém webu, Facebookových stránkách a Youtube kanále koncert děl J. S. Bacha, W. A. Mozarta, Bély Bartóka a dalších. Jako sólisté vystoupí flétnista Jan Ostrý a harfistka Jana Boušková.

Pražský komorní balet uvede od 17:00 na Mall.tv choreografii Petra Zusky Fo(u)r One, Chvilka Poezie, Elixír. Na stejném webu jsou ke zhlédnutí i další záznamy představení tohoto souboru.

Státní opera Banská Bystrica bude od 19:00 hodin streamovat Verdiho operu Macbeth.

Ensemble Modern Frankfurt bude od 19:00 vysílat reprízu včerejšího koncertu se Stravinského Příběhem vojáka.

Sobota 27. února 2021

Verdiho Maškarní ples z New Yorku uslyšíme dnes v noci. V záznamu z 8. prosince 2012 s dirigentem Fabiem Luisim účinkovali Sondra Radvanovsky, Kathleen Kim, Stephanie Blythe, Marcelo Álvarez a nechybí ani Dmitrij Hvorostovsky.

Státní opera Banská Bystrica od 19:00 hodin vysílá Bizetovu operu Lovci perel.

Neděle 28. února 2021

Týden nočních streamů z newyorské Metropolitní opery věnovaný Dmitrijovi Hvorostovskému zakončí opět Verdiho opera Trubadúr. Spolu s Hvorostovskym tentokrát účinkují Anna Netrebko, Dolora Zajick či Yonghoon Lee, diriguje Marco Armiliato. Záznam byl pořízen 3. října 2015.

Frankfurtský Ensemble Modern zopakuje pondělní koncert s dílem Gougalon jihokorejské skladatelky Unsuk Chin.

Na webu Pařížské filharmonie si od 20:30 hodin můžeme poslechnout koncert Pařížského komorního orchestru. Michaël Lévinas složil pásmo skladeb k příležitosti 500 let církevní reformace.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments