Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3

V rámci Sezóny Met: Live in HD 2021-2022 v sobotu 9. října od 18:45 bude v 22 kinech z newyorské Metropolitní opery po celé České republice promítán přímý přenos Boris Godunov Modesta Petroviče Musorgského. Jako sólisté se pravděpodobně představí René Pape, David Butt Philip, Maxim Paster, Alexej Markov, Ain Anger, Stanislav Trofimov. Provedení bude řídit Sebastian Weigle.

Streamy a televizní přenosy

Na webu Pařížské filharmonie byl zveřejněn záznam koncertního provedení Ravelovy opery Dítě a kouzla v podání Symfonického orchestru a Sboru Radio France pod taktovkou Mikko Francka.

Na serveru Operavision bude v sobotu 9. října zveřejněn záznam opery Leoše Janáčka Její pastorkyňa v inscenaci londýnské Covent Garden pod taktovkou Henrika Nanásiho a režii Clause Gutha. V hlavních rolích zpívají Asmik Grigorian, Karita Mattila, Nicky Spence, Saimir Pirgu, Elena Zilio, David Stout, Jeremy White, Helene Schneiderman, Jacquelyn Stucker, Angela Simkin, April Koyejo-Audiger a Yaritza Véliz. Opera byla nastudována v českém originále. 

Ve středu 6. října v 20:15 si na ČT Art poslechněte dokument o stavbě pařížské Opery Garnier.

Na TV Noe nepropásněte v sobotu 9. října od 19:00 hodin koncert Delphine Galou a souboru Accademia Bizantina v přímém přenosu z Lednicko-valtického hudebního festivalu. 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments