Týden s hudbou: Koncerty a představení streamované online

  1. 1
  2. 2

V 19:30 hodin uvede Metropolitní opera na svých stránkách Wagnerovu operu Mistři pěvci norimberští. Diriguje James Levine a účinkují Annette Dasch, Johan Botha, Paul Appleby a Michael Volle.

Také Boston Artists Ensemble Members streamuje ve 20:00 hodin koncert, na jehož programu najdete Saint-Saënsovo Klavírní trio č. 1, op. 18.

Berlínská státní opera připravila další operní dílo i na sobotu. Tentokrát půjde o Verdiho Macbetha v režii Harryho Kupfera. Za dirigentský pult se postaví Daniel Barenboim a jako sólisté se představí Plácido Domingo, Anna Netrebko, Kwangchul Youn a Fabio Sartori.

Neděle 29. března
Anthony de Mare připravil na 15:00 hodinu koncert, který představuje premiéry z nové sbírky Liasons2020 a práce z jeho uznávaného projektu Liaisons, pozoruhodného kompendia, ve kterém se objevilo 36 písní inspirovaných Stephenem Sondheimem. Koncert bude přenášen na tomto odkazu.

Metropolitní opera připravila na neděli od 19:30 hodin Wagnerova Tannhäusera. Diriguje James Levine a účinkují Eva-Maria Westbroek, Michelle DeYoung, Johan Botha, Peter Mattei a Gunther Groissböck.

A ani v neděli nezůstanete ochuzeni o záznam další opery z Vídeňské státní opery. Tentokrát je na programu Gounodova opera Roméo et Juliette režiséra Jürgena Flimma. Záznam představení je z 1. února 2017 a za dirigentským pultem se představí Plácido Domingo. Sólisty jsou Aida Garifullina jako Juliette, Rachel Frenkel jako Stéphano, Rosie Aldridge jako Gertrude, Juan Diego Flórez jako Roméo a Carlos Osuna jako Tybalt.

Berlínská státní opera pak připravila Massenetovu Manon. Režie se ujal Vincent Paterson a za dirigentským pultem stanul Daniel Barenboim. Jako sólisté se představí Anna Netrebko, Rolando Villazón, Alfredo Daza, Christof Fischesser a Remy Corazza.

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na