Týden s hudbou: Koncerty a představení streamované online

  1. 1
  2. 2

Koncerty a představení po celém světě se ruší kvůli epidemii koronaviru. Umělci, orchestry či operní domy ale přistupují k alternativní formě kontaktu s diváky: streamování událostí online a zpřístupňování archivů nahrávek a videozáznamů. Pojďte se s námi podívat na výběr událostí z oblasti hudby a opery, které bude možné sledovat online tento týden.

Pondělí 30. března
Na webových stránkách Staatsoper Unter den Linden můžete zhlédnout ve 12:00 Die Zarenbraut Rimského-Korsakova. Dirigentem představení je Daniel Barenboim, režijního zpracování se ujal Dmitri Tcherniakov. Jako sólisté se představí Olga Peretyatko, Anita Rachvelishvili, Johannes Martin Kränzle, Anatoli Kotscherga.

Vídeňská státní opera bude v pondělí od 17:00 hodin vysílat Mozartovu operu Le nozze di Figaro. Dirigentem představení je Cornelius Meister, režijního zpracování se ujal Jean-Louis Martinoty. Jako sólisté se představí Luca Pisaroni (Conte d’Almaviva), Rachel Willis-Sørensen (Contessa d’Almaviva), Valentina Naforniţă (Susanna), Alessio Arduini (Figaro), Marianne Crebassa (Cherubino). Představení je z 28. července 2016.

Poulencovy Dialogues des Carmélites uvede v pondělí v 19:30 hodin na svých stránkách Metropolitní opera. Dirigentem představení je Yannick Nézet-Séguin a jako sólisté se představí Isabel Leonard, Adrianne Pieczonka a Karita Mattila.

Bavorská státní opera připravila živý stream na 20:15 hodin. Účinkuje Julia Fisher, Adela Zaharia, členové orchestru a baletu Bavorské státní opery. Koncert se skládá z písní, sólových instrumentálních skladeb, komorní hudby a tance.

ČT art uvede ve 23:05 hodin představení jednoaktové komické zpěvohry Pucciniho Gianni Schicchi s Plácidem Domingem v titulní roli z Opery v Los Angeles (2015). Pod taktovkou Granta Gershona účinkují Adriany Chuchman, Meredith Arwady, Arturo Chacón-Cruz, Greg Fedderly a další (v italském znění s titulky).

Pořad BRAVO! Milan Paľa můžete na ČT art zhlédnout v 4:50 hodin. Půjde o cyklus profilů nejlepších českých mladých interpretů klasické hudby.

Úterý 31. března
Na Donizettiho L’elisir d’amore z Vídeňské státní opery se můžete těšit v úterý v 17:00 hodin. Dirigentkou představení je Speranza Scappucci, režijního zpracování se ujal Otto Schenk. Jako sólisté se představí Aida Garifullina (Adina), Benjamin Bernheim (Nemorino), Orhan Yildiz (Belcore), Paolo Rumetz (Doktor Dulcamara), Mariam Battistelli (Giannetta). Představení je z 8. listopadu 2018.

Benátské Teatro la Fenice bude vysílat od 19:00 hodin Mozartovo Il sogno di Scipione. Dirigentem představení je Federico Maria Sardelli, režie se ujala Elena Barbalich. Jako sólisté se představí Giuseppe Valentino Buzza jako Scipione, Francesca Boncompagni jako Constanza, Bernarda Bobro jako Fortuna, Emanuele D’Aguanno jako Publio, Luca Cervoni jako Emilio a Rui Hoshina jako Licenza.

Metropolitní opera si připravila záznam představení i na úterý. To se můžete těšit od 19:30 hodin na Rossiniho Il Barbiere di Siviglia. Dirigentem představení je Maurizio Benini a jako sólisté se představí Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez a Peter Mattei.

Pořad Po stopách slavných skladatelů bude vysílat ČT art v 01:00 hodin. Představí nám složité životní osudy hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského, tvůrce Evžena Oněgina, Pikové dámy a proslulého klavírního koncertu.

Ve 4:40 hodin budeme moci na ČT art zhlédnout pořad Terra musica Brno. Hudební magazín zaostřuje na scénické realizace staré opery.

Středa 1. dubna
Staatsoper Unter den Linden připravila na 12:00 hodin Verdiho Il trovatore. Dirigentem představení je Daniel Barenboim, režijního zpracování se ujal Philipp Stölzl. Jako sólisté se představí Anna Netrebko, Gaston Rivero, Plácido Domingo a Marina Prudenskaya.

V 17:00 hodin uvede Vídeňská státní opera Straussovu Die Frau ohne Schatten. Dirigentem představení je Christian Thielemann, režijního zpracování se ujal Vincent Huguet. Jako sólisté se představí Stephen Gould (Der Kaiser), Camilla Nylund (Die Kaiserin), Evelyn Herlitzius (Die Amme), Wolfgang Bankl (Geisterbote), Wolfgang Koch (Barak, der Färber) a Nina Stemme (Färberin). Představení je z 10. července 2019.

Ve středu můžete od 19:00 hodin zhlédnout koncert houslisty Timmyho Chooie a klavíristky Jinhee Park. Na programu najdete Beethovenovu Houslovou sonátu č. 8, op. 30 č. 3, Čajkovského Valse sentimentale a Prokofjevovu Sonátu pro klavír č. 2 d moll. Odkaz je zde.

V 19:30 hodin se můžete těšit na stránkách Metropolitní opery na Adamsovu operu Nixon in China. Dirigentem představení je John Adams a jako sólisté se představí Janis Kelly a James Maddalena.

Čtvrtek 2. dubna
Vídeňská státní opera uvede od 17:00 hodin Egkova Peer Gynta. Dirigentem představení je Simon Hewett, režijního zpracování se ujal Edward Clug. Jako sólisté se představí Jakob Feyferlik, Alice Firenze, Eno Peci, Zsolt Török, Franziska Hollinek, Ioanna Avraam a Nikisha Fogo. Představení je ze 4. prosince 2018.

Verdiho Dona CarlaMetropolitní opery budete moci zhlédnout ve čtvrtek v 19:30 hodin. Dirigentem představení je Yannick Nézet-Séguin a jako sólisté se představí Marina Poplavskaya, Roberto Alagna, Simon Keenlyside a Ferruccio Furlanetto.

Slavný Klavírní koncert Antonína Dvořáka v podání vynikajícího českého klavíristy Lukáše Vondráčka odvysílá ČT art v 21:55 hodin. Hraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu, diriguje Arvo Volmer.

Ve 22:35 hodin se na ČT art můžete těšit na další díl pořadu Po stopách slavných skladatelů. Tentokrát představí nejznámějšího představitele italského zpěvoherního verismu Giacoma Pucciniho.

Portrét charismatického dirigenta Herberta von Karajana můžete na ČT art zhlédnout ve 02:10.

Hudební magazín Terra musica bude tentokrát zaměřený na nevšední hudební nástroje. Podívat se na něj můžete na ČT art v 05:15.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments