Týden s hudbou: Koncerty a představení streamovené online

Koncerty a představení po celém světě se ruší kvůli epidemii koronaviru. Umělci, orchestry či operní domy ale přistupují k alternativní formě kontaktu s diváky: streamování událostí online a zpřístupňování archivů nahrávek a videozáznamů. Pojďte se s námi podívat na výběr událostí z oblasti hudby a opery, které bude možné sledovat online tento týden.

Pondělí 18. května
Inscenaci Wagnerova Soumraku bohů v nastudování Petera Schneidera ze 5. června 2017 streamuje od 19:00 Vídenská státní opera (WOS). Účinkují  Stefan Vinke, Petra Lang, Falk Struckmann nebo Markus Eiche.

Od 20:00 centrálního času (CT) proběhne další z hudebně diskusních setkání s americkou violistkou a hudební publicistkou Nadiou Sirotou, která v rámci svého projektu Living Music with Nadia Sirota představí novou porci začínajících autorů.

Od 20:15 středoevropského času (CET) odvysílá Bayerische Staatsoper přenos komorního koncertu s hudbou Roberta Schumanna, Clary Schumann a Jacqua Iberta.

Úterý 19. května
Od 18:30 místního času bude Jessie Mills (housle) a Rieko Aizawa (klavír) hrát program složený z výběru hudby F. Schuberta, J. Harbisona a F. Poulenca. Přenáší newyorská stanice Green Space.

Středa 20. května
Ve 20:00 středoevropského času (CET) představí Oslo Philharmonic program, v nemž zazní hudba Debussyho, Ravela a Beria. 

Čtvrtek 21. května
Od 18:30 místního času bude Vienna Piano Trio hrát program složený z výběru hudby J. Haydna, J. Brahmse a L. v. Beethovena. Přenáší newyorská stanice Green Space.

Pátek 22. května
Od 19:00 hodin místního času odvysílá Curtis Institute of Music prostřednictvím svého Youtube kanálu jeden ze studentských koncertů, na kterém zazní hudba Brahmse, Gliera, Mendelssohna a Prokofjeva.

Od 15:00 hodin centrálního času (CET) opět proběhne již po několikáté New Music Help Desk v podání ansámblu Spectral Quartet. Jedná se o online skladatelskou dílnu zaměřenou na techniky kompozice pro smyčcový kvartet.

Sobota 23. května
Od 17:00 hodin centrálního času bude The Saint Paul Chamber Orchestra streamovat přímý přenos koncertu s tematických názvem Coping Through Music. Programem provází houslistka Daria Adams.

Neděle 24. května
Od 17:00 východního času (ET) uvede The American Composers Orchestra premiéru třetí ze série nových objednávek instrumentálních koncertů. Jeffrey Zielger se představí v práci skladatelky Yuan Chen Li. Program je zpoplatněn a dostupný prostřednictvím platformy Zoom. Výtěžek bude věnován na podporu umělců.

StreamingSundays, které již čtyři týdny pořádá britská Academy of Ancient Music pokračují uvedením Mozartova Koncertu pro klarinet o orchestr. Řídí Micheal Collins. Streaming začíná v 15:00 hodin britského letního času (BST). Platformou pro vysílání je Youtube.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat