Týden s hudbou: Koncerty a představení streamovené online

Koncerty a představení po celém světě se ruší kvůli epidemii koronaviru. Umělci, orchestry či operní domy ale přistupují k alternativní formě kontaktu …

Koncerty a představení po celém světě se ruší kvůli epidemii koronaviru. Umělci, orchestry či operní domy ale přistupují k alternativní formě kontaktu s diváky: streamování událostí online a zpřístupňování archivů nahrávek a videozáznamů. Pojďte se s námi podívat na výběr událostí z oblasti hudby a opery, které bude možné sledovat online tento týden.

Pondělí 18. května
Inscenaci Wagnerova Soumraku bohů v nastudování Petera Schneidera ze 5. června 2017 streamuje od 19:00 Vídenská státní opera (WOS). Účinkují  Stefan Vinke, Petra Lang, Falk Struckmann nebo Markus Eiche.

Od 20:00 centrálního času (CT) proběhne další z hudebně diskusních setkání s americkou violistkou a hudební publicistkou Nadiou Sirotou, která v rámci svého projektu Living Music with Nadia Sirota představí novou porci začínajících autorů.

Od 20:15 středoevropského času (CET) odvysílá Bayerische Staatsoper přenos komorního koncertu s hudbou Roberta Schumanna, Clary Schumann a Jacqua Iberta.

Úterý 19. května
Od 18:30 místního času bude Jessie Mills (housle) a Rieko Aizawa (klavír) hrát program složený z výběru hudby F. Schuberta, J. Harbisona a F. Poulenca. Přenáší newyorská stanice Green Space.

Středa 20. května
Ve 20:00 středoevropského času (CET) představí Oslo Philharmonic program, v nemž zazní hudba Debussyho, Ravela a Beria. 

Čtvrtek 21. května
Od 18:30 místního času bude Vienna Piano Trio hrát program složený z výběru hudby J. Haydna, J. Brahmse a L. v. Beethovena. Přenáší newyorská stanice Green Space.

Pátek 22. května
Od 19:00 hodin místního času odvysílá Curtis Institute of Music prostřednictvím svého Youtube kanálu jeden ze studentských koncertů, na kterém zazní hudba Brahmse, Gliera, Mendelssohna a Prokofjeva.

Od 15:00 hodin centrálního času (CET) opět proběhne již po několikáté New Music Help Desk v podání ansámblu Spectral Quartet. Jedná se o online skladatelskou dílnu zaměřenou na techniky kompozice pro smyčcový kvartet.

Sobota 23. května
Od 17:00 hodin centrálního času bude The Saint Paul Chamber Orchestra streamovat přímý přenos koncertu s tematických názvem Coping Through Music. Programem provází houslistka Daria Adams.

Neděle 24. května
Od 17:00 východního času (ET) uvede The American Composers Orchestra premiéru třetí ze série nových objednávek instrumentálních koncertů. Jeffrey Zielger se představí v práci skladatelky Yuan Chen Li. Program je zpoplatněn a dostupný prostřednictvím platformy Zoom. Výtěžek bude věnován na podporu umělců.

StreamingSundays, které již čtyři týdny pořádá britská Academy of Ancient Music pokračují uvedením Mozartova Koncertu pro klarinet o orchestr. Řídí Micheal Collins. Streaming začíná v 15:00 hodin britského letního času (BST). Platformou pro vysílání je Youtube.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na