Týden s hudbou. Koncerty, kino přenosy, Tv záznamy a streamy

  1. 1
  2. 2
V druhém lednovém týdnu je tady nový Týden s hudbou, kde naleznete jak živé akce z vašeho okolí, tak zahraniční streamy a přenosy v televizi.

Amy Ní Fhearraigh (zdroj Amy Ní Fhearraigh)
Amy Ní Fhearraigh (zdroj Amy Ní Fhearraigh)

Praha

Komorní orchestr České filharmonie zahraje s uměleckým vedoucím Janem Fišerem v pondělí 9. ledna od 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina Serenádu č. 7 D dur K 250 Hafnerovu Wolfganga Amadea Mozarta a Symfonii č. 5 B dur D 485 Franze Schuberta.

FAMA Quartet vystoupí v pondělí 9. ledna od 19:30 hodin v Barokním refektáři Profesního domu MFF UK. Zazní Stíny Henriho Klimenta, Smyčcový kvartet g moll Clauda Debussyho a Klavírní kvintet f moll Césara Francka (Bethany Danel Brooks – klavír).

Maďarsko: Zoltán Kodály a György Ligeti – FAMA Quartet, 5. dubna 2022 (zdroj PKF – Prague Philharmonia)
Maďarsko: Zoltán Kodály a György Ligeti – FAMA Quartet, 5. dubna 2022 (zdroj PKF – Prague Philharmonia)

Kvarteto Apollon vystoupí v pondělí 9. ledna od 19:30 hodin ve Studiu 1 Českého rozhlasu. Spoluúčinkuje flétnista Mario Mesany a hobojista Zdeněk Rys. Zazní Kvintet č. 1 pro flétnu a smyčce G dur, op. 45 a Kvintet č. 5 pro hoboj a smyčce Es dur, op. 45 Luigi Boccherinoho a Smyčcový kvartet Es dur, op. 51 „Slovanský“ Antonína Dvořáka. Koncert živě přenáší Český rozhlas D dur.

Koncert vítězů soutěží se uskuteční v úterý 10. ledna v 17:30 hodin v Sukově síni Rudolfina. Klarinetistka Anna Syslová za doprovodu klavíru Daniela Wiesnera a violoncellista Vilém Vlček s klavíristou Denisem Linnikem zahrají skladby Françoise Devienneho, Josefa Páleníčka, Kaijy Saariaho, Charlese Maria Widora, Ludwiga van Beethovena a Césara Francka.

Denis Linnik (zdroj KNS Classical)
Denis Linnik (zdroj KNS Classical)

Česká filharmonie tento týden vystoupí s dirigentem Manfredem Honeckem ve středu 11., ve čtvrtek 12. a v pátek 13. ledna vždy od 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Zazní Symfonie č. 4 Franze Schmidta a v druhé polovině s baritonistou Matthiasem Goernem árie a scény z oper Richarda Wagnera.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK tento týden s dirigentem Andrejem Borejkem vystoupí ve středu 11. a ve čtvrtek 12. ledna od 19:30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu. Zazní Smutný příběh, op. 13 Mieczysła Karłowicze, Koncert pro klavír a orchestr č. 2 g moll, op. 16 Sergeje Prokofjeva (sólistka Julianna Avdějeva), Mysterium času, op. 31 Miloslava Kabeláče a Prometheus – Báseň ohně, op. 60 Alexandera Nikolajeviče Skrjabina. Spoluúčinkuje Pražský filharmonický sbor se sbormistrem Lukášem Kozubíkem.

Julianna Avdějeva (zdroj Julianna Avdějeva)
Julianna Avdějeva (zdroj Julianna Avdějeva)

Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie vystoupí v sobotu 14. ledna v 10:30 hodin v Sále Martinů. Zazní pestrý program jak původních skladeb pro tato obsazení, tak řada aranží z děl Claudia Monteverdiho, Williama Boyce, Edwarda Elgara, Viléma Zelenky, Franze Lehára, Bohuslava Lédla, Jana Kučery, Břetislava Kotrby, Thomase Jahna, Josefa Vejvody, Jaroslava Ježka a Mojmíra Bártka.

Varhanní oddělení HAMU pořádá v neděli 15. ledna od 16:00 hodin koncert v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce. V podání studentů zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Césara Francka, Maurice Duprého, Miloslava Kabeláče a dalších.

PKF – Prague philharmonia vystoupí v neděli 15. ledna od 19:30 s dirigentem Emmanuelem Villaumem ve Dvořákově síni Rudolfina. Zazní Symfonické variace, op. 24 Viktora Kalabise, Koncert pro klavír a orchestr č. 23 A dur K 488 Wolfganga Amadea Mozarta (sólista Louis Lortie) a Symfonie č. 3 Es dur, op. 97 „Rýnská“ Roberta Schumanna.

Louis Lortie (zdroj Louis Lortie)
Louis Lortie (zdroj Louis Lortie)

Brno

Filharmonie Brno s dirigentem Michaelem Schønwandtem uvádí ve čtvrtek 12. a v pátek 13. ledna od 19:00 hodin v Besedním domě program Dávné nordické příběhy. Zazní výběr z obou suit Peer Gynt, op. 46 a 55 Edvarda Hagerupa Griega, Let me tell you pro soprán a orchestr Hanse Abrahamsena (sólistka Nicole Chevalier) a Symfonie č. 5 Es dur, op. 82 Jeana Sibelia.

Ostrava

Janáčkova filhamonie Ostrava s dirigentem Stanislavem Vavřínkem chystá na úterý 10. a středu 11. ledna od 18:00 hodin koncert k poctě Davida Stypky v Gongu v Dolních Vítkovicích dva roky od úmrtí tohoto zpěváka. Společně s orchestrem vystoupí Stypkova kapela Bandjeez a sólisté Ewa Farna, Kateřina Marie Tichá a Mirai Navrátil.

Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc ve čtvrtek 12. ledna od 19:00 hodin v Redutě s dirigentem Robertem Jindrou zahrají předehru k opeře Tajemství Bedřicha Smetany, Koncret pro klavír a orchestr f moll, op. 6 Karla Kovařovice (sólista Marek Kozák) a Symfonii č. 4 Es dur Romantickou Antona Brucknera. Veřejnou generální zkoušku je možné navštívit v den koncertu od 9:30 hodin.

Marek Kozák (foto Martin Faltus)
Marek Kozák (foto Martin Faltus)

V neděli 15. ledna od 10:30 hodin v Redutě zazní koncert pro dětské publikum na motivy knihy Karla Poláčka Edudant a Francimor v dramatizaci Václava Málka s hudbou Karla Cóna. Uvádějí a zpívají Bedřiška Ponížilová a Marek Říhák.

Ostatní regiony Čech

Abonentní koncert Severočeské filharmonie Teplice s dirigentem Petrem Vronským se uskutečbní ve čtvrtek 12. ledna od 19:00 hodin v Koncertním sále teplického Domu kultury. Zazní Toccata a fuga d moll 565 Johanna Sebastiana Bacha v orchestraci Leopolda Stokowského, Koncert ve stylu Vivaldiho C dur Fritze Kreislera a Poem pro housle a orchestr, op. 25 Ernesta Chaussona (sólistka Olga Šroubková) a Symfonie č. 3 c moll, op. 78 Varhanní Camille Saint-Saënse (sólista Karel Martínek).

Zámek Brtnice: Il Tesoro italiano della Boemia, 26. června 2021: Olga Šroubková (foto Radek Lavička)
Zámek Brtnice: Il Tesoro italiano della Boemia, 26. června 2021: Olga Šroubková (foto Radek Lavička)

Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Markem Ivanovićem chystá na neděli 15. ledna od 10:30 hodin v Sukově síni pardubického Domu hudby koncert pro dětské publikum Dynamika aneb co dává hudbě grády z děl Jana Václava Stamice, Gioacchina Rossiniho a Christopha Wilibalda Glucka. Koncertem provází Petr Kadlec.

Češi v zahraničí

PKF – Prague philhamonia s dirigentem Emmanuelem Villaumem vystoupí v pondělí 9. ledna od 20:00 hodin v antverpském Sále královny Alžběty. Zazní symfonická báseň Vltava Bedřicha Smetany, Koncert pro klavír a orchestr č. 2 f moll, op. 21 Fryderika Chopina (sólista Bruce Liu) a Symfonie č. 9 e moll, op. 95 Z Nového světa Antonína Dvořáka.

Bruce Liu (zdroj Bruce Liu)
Bruce Liu (zdroj Bruce Liu)

Slovensko

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments