Týden s hudbou. Koncerty, opery, festivaly, TV, online streamy

V rámci dušičkového týdne je tu nový Týden s hudbou, kde naleznete výběr z toho nejzajímavějšího, co se odehrává ve vašem okolí doplněné o zajímavé webové streamy ze zahraničí, kinopřenosy oper a programy v televizi.
Témata:Adam Viktora Andreas Ottensamer Anna Himali Howard Anna Osipenko Arash Yazdani Beata Hlavenková Canticum Ostrava Česká filharmonie Český filharmonický sbor Brno Charles Olivieri-Munroe Čikori Collegium 1704 ČT art Daniel Barenboim Daniel Brandt Daniel Raiskin Daniele Callegari Dny soudobé hudby Elena Gazdíková Ensemble Terrible Ensemble Tourbillon Ensemble Versus FAMA Quartet Filharmonie Bohuslava Martinů Gabriela Eibenová Hana Blažíková Hartmut Schörghofer Iva Bittová Ivan Buffa Ivan Klánský Jakub David Směšný Jakub Hrůša Jakub Klecker Jakub Rousek Jan Brauner Jan Kalfus Jan Rezek Jana Šrejma Kačírková Janáček Brno Janáčkova filharmonie Ostrava Jiří Heřman Jiřina Marešová Jonas Kaufmann Joshua Redman Kantiléna Brno Kantilénka Brno Klavírní festival Rudolfa Firkušného Konzervatoř Brno Laurence Cummings Leif Ove Andsnes Lichtzwang Lípa Musica Lukáš Kozubík Łukasz Borowicz Magdalenka Brno Marek Štryncl Marián Vach Markéta Cukrová Marko Ivanović Martin Kasík Michael Francis Michael Mayer Mondrian Ensemble Moravská filharmonie Olomouc Moshe Leiser Music Olomouc Musica cum gaudio Musica Florea Nachtigall Artists Národní divadlo moravskoslezské Neoklasik orchestr Norbert Baxa Ondřej Brousek Ondřej Múčka OperaVision Patrice Caurier Patrik Kako Paul Frick Ensemble Pavel Haas Quartet Pavel Šporcl Petr Fiala Petr Matuszek PKF — Prague Philharmonia Prague Philharmonia Wind Quintet Prague Sounds Pražské jaro Pražský filharmonický sbor Přemysl Vacek Quasars Ensemble Šárka Knížetová Semjon Byčkov Severočeská filharmonie Teplice Simon Keenlyside Štátna opera Banská Bystrica Svatováclavský hudební festival Symfonický orchestr Českého rozhlasu Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK Tania Drobysh Tomáš Brauner Tomáš Víšek TV Noe Václav Dlask Varhanní Vysočina Vladislav Bláha Wiener Philharmoniker Yibai Chen Zemlinského kvarteto Zuzana Marková
Prague Philharmonia Wind Quintet (zdroj Prague Philharmonia Wind Quintet)

Praha

V pondělí 31. října od 19:00 hodin vystoupí Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Petrem Fialou, sólisty Markétou Klaudovou (soprán), Lucií Hilscherovou (mezzosoprán), Jaroslavem Březinou (tenor), Pavlem Švingrem (bas), Dominikou Svozilovou (harfa) a Martinem Jakubíčkem (varhany) a Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera na 30. benefičním koncertu Arcidiecézní charity Praha. Zazní Laudetur Jesus Christus Bohuslava Matěje Černohorského, duchovní moteta Antona Brucknera, Otčenáš Leoše Janáčka a finále ze Symfonie č. 9 d moll, op. 125 s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena.

Musica Florea s Markem Štrynclem vystoupí v pondělí 31. října od 19:00 hodin v kostele sv. Šimona a Judy. Zazní První Slovanská rapsodie, op. 45 a Symfonie č. 7 d moll, op. 70 Antonína Dvořáka.

Česká milostná poezie zazní 31. října v 19:30 v podání sopranistky Jany Šrejma Kačírkové a klavíru Šárky Knížetové v Atriu na Žižkově v dílech Leoše Janáčka, Zdeňka Fibicha, Bohuslava Martinů, Josefa Bohuslava Foerstera, Bedřicha Smetany, Miloslava Kabeláče, Zdeňka Blažka, Jindřicha Jindřicha, Jana Kunce a Jaroslava Křičky.  

V pondělí 31. října od 19:30 hodin v barokním refektáři Profesního domu MFF UK vystoupí Prague Philharmonia Wind Quintet a jejich host Ivan Klánský. Zazní díla Alberta Roussela, Eugène Bozzy, Ludwiga van Beethovena, Gabriela Faurého, Charlese Koechlina a Jeana Francaixe.

V úterý 1. listopadu od 19:00 hodin v modlitebně ČCE na Korunní 60 v rámci festivalu Dny soudobé hudby zazní skladby Edvarda Schiffauera, Jana Meisla, Jana Grossmanna, Věry Čermákové, Pravoslava Kohouta, Karla Janovického, Víta Micky a Marka Pavlíčka. Účinkují Dětský sbor Kampata (sbormistryně Denisa Dohnalová), akordeonisté Kamila Sobotková, Michaela Sedlářová a Jan Meisl, houslistka Pavla Roubíčková Franců, violistka Eva Franců, flétnisté Lenka Kozderková, Robert Heger a Dana Hegerové, Belfiato Quintet, hobojista Vladislav Borovka, violoncellista Martin Sedlák, mezzosopranistka Julia Anderson a klavírista Marek Pavlíček.

Ivo Kahánek, Essener Philharmoniker, Tomáš Netopil – Dvořákova Praha 2019 (foto Martin Divíšek)

Ensemble Tourbillon s uměleckým vedoucím Přemyslem Vackem vystoupí v úterý 1. listopadu v 19:30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy. Zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Carla Philippa Emanuela Bacha a Georga Philippa Telemanna.

654. úterek Umělecké besedy se uskuteční v úterý 1. listopadu v 19:30 hodin v bývalém kostele svatého Vavřince v Hellichově ulici. U příležitosti 140. výročí narození Ladislava Vycpálka zazní z jeho díla Smyčcový kvartet, Duo pro housle a violu, Moravské balady pro zpěv a klavír (výběr) a Vzhůru srdce pro klavír. Účinkují FAMA kvartet, Petr Matuszek – zpěv a Tomáš Víšek – klavír.

V rámci festivalu Prague Sounds se v úterý 1. listopadu od 20:00 hodin v DOX+ představí Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick Ensemble, průkopníci akustického techna.

Svatojakubský sbor a Jan Kalfus provedou ve středu 2. listopadu od 18:00 hodin v kostele svatého Jakuba Staršího Requiem d moll K 625 Wolfganga Amadea Mozarta. Provedení řídí Jan Rezek.

PKF – Prague Philharmonia vystoupí ve středu 2. listopadu v 19:00 hodin v Lobkowiczkém paláci se sólistou Andreasem Ottensamerem (klarinet). Zazní díla Samuela Barbera, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Petra Iljiče Čajkovského.

Andreas Ottensamer (foto Luzena Adams)
Andreas Ottensamer (foto Luzena Adams)

Ve středu 2. listopadu od 19:00 hodin v modlitebně ČCE na Korunní 60 zazní poslední koncert letošního festivalu Dny soudobé hudby. NeoKlasik orchestr pod taktovkou Václava Dlaska zahrají orchestrální skladby Karla Pexidra, Zdeňka Zahradníka, Miroslava Kubičky, Ondřeje Kukala a Karla Husy. Spoluúčinkují sólisté Dorota Šimonová a Zdeněk Bělohradský – lesní rohy, Dana Hegerová – flétna, Ivan Kusnjer – baryton, Lucie Sedláková Hůlová – housle a Martin Sedlák – violoncello.

Česká filharmonie se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem tento týden vystoupí ve středu 2. listopadu, ve čtvrtek 3. listopadu a v pátek 4. listopadu vždy od 19:30 hodin v Dvořákově síni Rudolfina. Zazní Symfonie č. 7 e moll Gustava Mahlera.

V rámci festivalu Prague Sounds se ve středu 2. listopadu od 20:00 hodin ve velkém sále Lucerny představí kvarteto Joshuy Redmana.

Autorský projekt Beaty Hlavenkové Dítě z větru zazní ve čtvrtek 3. listopadu v 19:00 hodin v Anežském klášteře.

Collegium 1704 s Václavem Luksem vystoupí ve čtvrtek 3. listopadu od 19:30 hodin v kulturním centru Vzlet. Zazní díla Jeana Philippa Rameaua, Marina Maraise a Françoise Couperina. Spoluúčinkují sólisté Julie Braná (flétny) a Edita Keglerová (cembalo). Veřejnou generální zkoušku je možné navštívit ve středu 2. listopadu od 14:00 hodin tamtéž.

Iva Bittová (foto Martina Simkovičová)

Iva Bittová a kapela Čikori vystoupí ve čtvrtek 3. listopadu od 19:30 hodin v Atriu na Žižkově.

V kostele Všech svatých v Uhříněvsi zazní ve čtvrtek 3. listopadu od 19:30 hodin novodobá premiéra Mše A dur místního barokního kantora a varhaníka v Uhříněvsi Václava Josefa Moravce v podání ansámblu Musica cum gaudio.

V pátek 4. listopadu od 19:00 hodin se v Atriu na Žižkově představí duo Vladislav Bláha a Tania Drobysh.

V sobotu 5. listopadu začíná v Praze Klavírní festival Rudolfa Firkušného.

V Dvořákově síni Rudolfina 5. listopadu od 19:30 hodin vystoupí se svým recitálem Leif Ove Andsnes. Zazní díla Alexandra Vustina, Leoše Janáčka, Valentina Silvestrova, Ludwiga van Beethovena a Antonína Dvořáka.

Leif Ove Andsnes (zdroj Leif Ove Andsnes)
Leif Ove Andsnes (zdroj Leif Ove Andsnes)

Brno

Ve středu 2. listopadu začíná 8. mezinárodní operní a hudební festival Janáček Brno.

První večer v 19:00 hodin v Janáčkově divadle zazní premiéra nové inscenace Jiřího Heřmana spojující dvě pozdní díla Leoše Janáčka – Glagolskou mši a Z mrtvého domu v hudebním nastudování Jakuba Hrůši. Reprízy se uskuteční ve čtvrtek 3. listopadu a v neděli 6. listopadu od 19:00 hodin. Nedělní večer bude živě streamovat server OperaVision. V hlavních rolích se představí Roman Hoza, Gianluca Zampieri, Peter Berger, Pavol Kubáň, Lukáš Bařák, Jan Šťáva, Jarmila Balážová, Zbigniew Malak, Eduard Martynyuk, Vít Nosek, Petr Levíček, Tadeáš Hoza, Josef Škarka, Kornél Mikecz, David Nykl, Jana Hrochová, Vilém Cupák, Edit Antalová, Michal Heriban, Eva Novotná.

V pátek 4. listopadu v 19:00 hodin na stadionu v Kounicově vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Pražský filharmonický sbor (sbormistr Lukáš Kozubík) pod taktovkou Marko Ivanoviće. Zazní Šumařovo dítě Leoše Janáčka, Koncert pro klavír a orchestr č. 4, op. 70 Antona Rubinsteina (sólista Martin Kasík) a Vokální symfonie Vladimíra Sommera (sólistka Markéta Cukrová, recituje Ondřej Brousek).

Pražský filharmonický sbor (zdroj Pražský filharmonický sbor)
Pražský filharmonický sbor (zdroj Pražský filharmonický sbor)

V památníku Leoše Janáčka se v sobotu 5. listopadu v 11:00 hodin uskuteční matiné Ekateriny Krovatevy a Viléma Cupáka za doprovodu klavíristek Marty Vaškové a Magdalény Hrudové a violoncella Nikity Ruzhavinského. Zazní výběr písní a romansů a Elegie, op. 17 Alexandra Glazunova a výběr písní a Pohádka Leoše Janáčka.

V sobotu 5. listopadu od 15:00 hodin ve Vile Löv-Beer vystoupí Zemlinského kvarteto. Zazní Smyčcový kvartet Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty Leoše Janáčka, Quasi una fantasia Henryka Mikołaje Góreckého a Smyčcový kvartet č. 3 es moll, op. 30 Petra Iljiče Čajkovského.

V sobotu 5. listopadu od 20:00 hodin se v bazilice Nanebevzetí Panny Marie představí spojené sbory Národního divadla Moravskoslezského a Canticum Ostrava pod taktovkou Jakuba Kleckera. Sólových partů se ujmou Zuzana Čurmová, Alžběta Symerská, Aleš Briscein, Ondřej Musil a harfenistka Dominika Svozilová. Spoluúčinkují studenti dechových nástrojů JAMU. Z pera Leoše Janáčka zazní díla Chorální fantazie, Otčenáš, Hospodine a Zdrávas, Maria. Program doplní Mše Igora Stravinského.

V neděli 6. listopadu od 11:00 hodin se v divadle Reduta uskuteční scénický projekt Konzervatoře Brno Plačící fontána využívající v koláži díla Leoše Janáčka, Petra Iljiče Čajkovského a Modesta Petroviče Musorgského.

Pavel Haas Quartet (foto Boris Giltburg)
Pavel Haas Quartet (foto Boris Giltburg)

V neděli 6. listopadu od 15:00 hodin v divadle Reduta zahraje Pavel Haas Quartet Smyčcový kvartet č. 2 Listy důvěrné Leoše Janáčka, Smyčcový kvartet č. 2 d moll Bedřicha Smetany a Smyčcový kvartet č. 2 F dur, op. 92 Sergeje Prokofjeva.

V neděli 6. listopadu od 17:00 hodin se v Besedním domě uskuteční podzimní koncert dětských sborů Kantiléna, Kantilénka a Magdalenka. Zazní díla Antonína Dvořáka, Zdeňka Pololáníka, Petra Ebena, Tomáse Luis da Victorie, Giovanniho Pierluigi da Pallestriny a Hanse Leo Hasslera.

Diverzní podzim uvádí ve středu 2. listopadu v 19:00 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie Requiem Maurice Duruflého v podání Ondřeje Múčky a Ensemble Versus.

Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigentem Danielem Raiskinem vystoupí ve čtvrtek 3. listopadu od 19:00 hodin v kině Vesmír. Zazní Symfonie-koncert pro violoncello a orchestr e moll, op. 125 Sergeje Prokofjeva (sólista Yibai Chen) a Symfonie č. 7 d moll, op. 70 Antonína Dvořáka.

Yibai Chen (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava)
Yibai Chen (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava)

Olomouc

V Olomouci probíhá festival soudobé hudby Music Olomouc.

V pondělí 31. října od 19:00 hodin v kapli Božího Těla v Uměleckém centru Palackého univerzity vystoupí olomoucký ansámbl Lichtzwang Marka Keprta a švýcarský Mondrian Ensemble. Zazní díla Heleny Tulve, Tatjany Kozlove-Johannes, Marka Keprta, Ondřeje Štochla, Artura Fuentese, Martina Jaggiho a Thomase Wallyho.

Ve středu 2. listopadu od 19:00 hodin v Atriu Uměleckém centru Palackého univerzity se představí Ensemble Terrible s dirigentem Patrikem Kakem. Zazní díla Marka Kopelenta, Jana Jiruchy, Haštala Hapky, Jáchyma Novotného, Martina Klusáka a Jonáše Jana Starého.

Ve čtvrtek 3. listopadu od 17:00 hodin ve Vile Primavesi vystoupí sólisté Moravského divadla Olomouc Elena Gazdíková a Jakub Rousek za doprovodu smyčcového kvarteta. Zazní árie a další díla Johanna Strausse, Antonína Dvořáka, Franze Lehára, Scotta Joplina, Adoplha Charlese Adama, Petra Hapky, Ennia Morriconeho a Giuseppe Verdiho.

Moravská filharmonie Olomouc vystoupí ve čtvrtek 3. listopadu od 19:00 hodin v Redutě s dirigentem Arashem Yazdanim v rámci závěrečného koncertu Music Olomouc. Zazní díla Tatjany Kozlova-Johannes, Lotty Wennäkoski, Enno Poppeho a Caroly Bauckholt.  

Ostatní regiony Čech

Hana Blažíková (foto Petra Hajská)
Hana Blažíková (foto Petra Hajská)

Festival Lípa Musica uvádí ve čtvrtek 3. listopadu od 19:00 hodin v českolipském Kulturním domě Crystal koncert Má to smysl s Hanou Blažíkovou a žáky ZUŠ Česká Lípa.

Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Charlese Olivieri-Munroea vystoupí ve čtvrtek 3. listopadu v 19:00 hodin v Domě kultury Teplice. Zazní předehra k opeře Fidelio, op. 72 Ludwiga van Beethovena, Koncert pro housle a orchestr č. 1 C dur Jana Kubelíka (sólista Pavel Šporcl) a Symfonie č. 2 h moll, op. 5 Bohatýrská Alexandera Porfirjeviče Borodina.

Varhaník Jakub David Směšný zahraje na varhany v kapli svatého Romedia v Cholticích v pátek 4. listopadu v 18:00 hodin.  

V děkanském kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou budou v neděli 6. listopadu v 9:30 hodin slavnostně požehnány biskupem litoměřickým Mons. Janem Baxantem znovu opravené varhany Rieger opus 2535. Při mši svaté bude hrát Jiřina Marešová, spoluúčinkuje sbor Iuventus, gaude! Oprava jabloneckých největších varhan trvala tři roky.

Opravené varhany Rieger opus 2535 (zdroj Farnost Jablonec nad Nisou)
Opravené varhany Rieger opus 2535 (zdroj Farnost Jablonec nad Nisou)

Ostatní regiony Moravy a Slezska

V pátek 4. listopadu v 19:00 hodin v Městském divadle Prostějov se uskuteční Operní gala Zuzany Markové a Simona Keenlysideho. Spoluúčinkuje Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Łukasze Borowicze. Zazní výběr árií a jiných děl Ruggiera Leoncavalla, Giuseppe Verdiho, Victora Herberta, Jerryho Bocka, Leonarda Bernsteina, Cole Portera, Georgese Aurica a ukázky muzikálové tvorby. Koncert pořádá agentura Nachtigall Artists.

Hudební výlety Svatováclavského festivalu představí v neděli 6. listopadu v 16:00 hodin v Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici projekt Apollón a múzy sopranistky Chantal Santon Jeffery, Vojtěcha Semeráda (tenor), Jakuba Kydlíčka (/zobcové flétny), Jany Semerádové, Mélusine de Pas (viola di gamba) a Jiřího Havrlanta (cembalo). Zazní díla Andrého Cardinala Destouchese, Jean-Philippa Rameaua, Jean-Josepha de Mondonville a Louis-Nicolase Clérambaulta.  

Sopranistka Gabriela Eibenová zazpívá za doprovodu varhaníka Adama Viktory v neděli 6. listopadu v 16:00 hodin v kostele svatého Filipa a Jakuba v Lelkovicích.

V rámci 2. ročníku festivalu Varhanní Vysočina v neděli 6. listopadu v 18:00 hodin vystoupí sbor Campanula Jihlava a Malý evropský orchestr v jihlavském kostele svatého Ignáce z Loyoly. Zazní Requiem d moll K 625 Wolfganga Amadea Mozarta.

Češi v zahraničí

Dirigent Norbert Baxa nastudoval pro operní festival ve Wexfordu poslední operu Antonína Dvořáka Armida. V režii rakouského režiséra Hartmuta Schörghofera zpívají ve středu 2. listopadu a v sobotu 5. listopadu Jozef Benci, Jennifer Davis, Stanislav Kuflyuk, Jan Hnyk, Rory Dunne, Gerard Schneider, Josef Moravec, Thomas Birch, Andrii Kharlamov, Libuše Santorisová, Chris Mosz, Rory Dunne a Josef Kovačič. Na inscenaci se podílí divadlo J. K. Tyla v Plzni.

Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Petrem Fialou vystoupí ve čtvrtek 3. listopadu v německém Neustadtu a v pátek 4. listopadu na břehu Bodamského jezera v Ludwigshafenu s Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz pod taktovkou Michaela Francise. Zazní Symfonie č. 9 d moll, op. 125 s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena. Sólových partů se ujmou Margarita Vilsone, Evelyn Krahe, Michael Müller-Kasztelan a Derrick Ballard.

Quasars Ensemble (foto J. Wesely)
Quasars Ensemble (foto J. Wesely)

Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 se představí v pátek 4. listopadu v drážďanském Kreuzkirche s díly Heinricha Schütze a Claudia Monteverdiho.

Slovensko

Quasars Ensemble vystoupí ve středu 2. listopadu od 19:00 hodin v Tabačka Kulturfabrik s dirigentem Ivanem Buffou s dílem Harmoniemusik Hanse Thomally.  

Státní opera Banská Bystrica v derniéře uvede v sobotu 5. listopadu od 19:00 hodin operu Giuseppe Verdiho Rigoletto v nastudování Mariána Vacha a v režii Anny Osipenko. V hlavních rolích vystoupí Zoltán Vongrey, Katarína Procházková, Dušan Šimo, Ivan Zvarík, Michaela Šebestová a další.

Kino

Od úterý 25. října v kinech po celé České republice a na Slovensku můžete navštívit přenos opery Giacoma Pucciniho Madam Butterfly v inscenaci Royal Opera House. V režii Moshe Leisera a Patrice Cauriera pod taktovkou Nicola Luisottiho v hlavních rolích účinkují Maria Agresta, Joshua Guerrero, Carlos Álvarez, Christine Rice a Carlo Bosi.

Od soboty 5. října v 19 kinech po celé České republice můžete sledovat přenos inscenace opery Giuseppe Verdiho La traviata z newyorské Metropolitní opery. Pod taktovkou Daniela Callegariho a v režii Michaela Mayera posluchači uslyší v hlavních rolích Nadine Sierru, Stephena Costella a Lucu Salsiho.

Streamy a televizní přenosy

Na serveru OperaVision si od pondělí 31. října poslechněte stream opery Orfeus Claudia Monteverdiho v inscenaci Opera North. Pod taktovkou Laurence Cummingse a v režii Anny Himali Howard v hlavních rolích účinkují Deepa Nair Rasiya, Amy Freston, Nicholas Watts, Ashnaa Sasikaran, Kezia Bienek, Kaviraj Singh, Yarlinie Thanabalasingam, Chandra Chakraborty, Dean Robinson, Kirpal Singh Panesar a další.

Ch. Gounod: Faust – Jonas Kaufmann (zdroj MET)

Ve středu 3. listopadu v 12:50 hodin TV Noe zařadí nahrávku Requiem Giuseppe Verdiho z olomouckého Podzimního festivalu duchovní hudby 2018 v podání Nany Miriani, Jany Sýkorové, Tomasze Kuka, Martina Gurbala, Českého filharmonického sboru Brno (sbormistr Petr Fiala) a Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jaromíra Krygela.

Na ČT Art si v sobotu 5. listopadu od 20:15 hodin poslechněte operu Giuseppe Verdiho Don Carlos z Pařížské opery s Jonasem Kaufmannem v hlavní roli. V dalších rolích účinkují pod taktovkou Philippe Jordana S. Jončeva, E. Garanča, I. Abdrazakov, L. Tézier, E. Garanča,  D. Belosselskij a další.

V neděli 6. listopadu od 19:00 hodin bude server OperaVision streamovat reprízu představení inscenace Jiřího Heřmana spojující dvě pozdní díla Leoše Janáčka – Glagolskou mši a Z mrtvého domu v hudebním nastudování Jakuba Hrůši v rámci festivalu Janáček Brno. V hlavních rolích se představí Roman Hoza, Gianluca Zampieri, Peter Berger, Pavol Kubáň, Lukáš Bařák, Jan Šťáva, Jarmila Balážová, Zbigniew Malak, Eduard Martynyuk, Vít Nosek, Petr Levíček, Tadeáš Hoza, Josef Škarka, Kornél Mikecz, David Nykl, Jana Hrochová, Vilém Cupák, Edit Antalová, Michal Heriban, Eva Novotná.

V neděli 6. listopadu od 20:15 hodin si na ČT Art připomeneme uvedení cyklu symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany na Pražském jaru 2017 v podání Vídeňských filharmoniků pod taktovkou Daniela Barenboima.

V neděli 6. listopadu od 20:25 hodin si na TV Noe můžete poslechnout záznam koncertu duchovní hudby polských a evropských skladatelů z olomouckého Festivalu duchovní hudby 2022 z kostela Panny Marie sněžné v Olomouci v podání chlapeckého a mužského sbor Poznańskie Słowiki, varhaníka Marcina Gałęského pod taktovkou Macieje Wielocha s díly G.G. Górczyckého, M. Zieleňského, S. Stuligrosze, H.M. Góreckého a dalších.  

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments