Týden s hudbou. Koncerty, opery, streamy i film

  1. 1
  2. 2
Na první srpnový týden vám přinášíme nový Týden s hudbou, kde naleznete výběr letních koncertů a představení ve vnitřních prostorách i open air doplněný o streamy ze zahraničí a zajímavé hudební filmy.

Los Temperamentos (zdroj Los Temperamentos)
Los Temperamentos (zdroj Los Temperamentos)

Praha

V Praze tento týden končí festival Letní slavnosti staré hudby.

V pondělí 1. srpna od 20:00 hodin se v Trojském zámku představí ansámbl Los Temperantos se skladbami Georga Philippa Telemanna, Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Christopha Graupnera, Gabriela Bataillea a dalších.

Letošní Letní slavnosti staré hudby uzavře ve čtvrtek 4. srpna od 19:30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy sopranistka Roberta Mameli za doprovodu Collegia Marianum s díly Antonia Vivaldiho a Georga Friedricha Händela.

V bazilice svatého Jakuba se ve čtvrtek 4. srpna od 19:00 hodin představí polský varhaník Daniel Strządała se skladbami Johanna Sebastiana Bacha, Césara Francka a Bolesława Szabelského.

Olomouc

V rámci Olomouckých barokních slavností ve čtvrtek 4. srpna od 19:30 hodin v Klášterním Hradisku zazní koncert nazvaný Beethovenova přátelství Volantes Orchestra pod taktovkou Jose van Immerseela se skladbami Ludwiga van Beethovena, Pavla Vranického a olomouckého biskupa Rudolfa Jana Habsburského.

Volantes Orchestra (zdroj Studio Volantes)
Volantes Orchestra (zdroj Studio Volantes)

Teplice

Severočeská filharmonie Teplice v rámci cyklu Letních koncertů zahraje v úterý 2. srpna od 16:30 hodin v Šanovské mušli s dirigentem Jiřím Knottem a sólisty Monikou Prahovou (flétna) a klavíristy Terezou Neužilovou a Magdalenou Pallasovou. Pestrý program slibuje díla Georgese Bizeta, Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Daria Milhauda, Alexandera Porfirjeviče Borodina, Franze Lehára, Jaroslava Ježka a řady dalších.

Český Krumlov

V Českém Krumlově tento týden končí 31. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Ve středu 3. srpna od 19:30 hodin vystoupí v Maškarním sále Dvořákovo Trio se skladbami Wolfganga Amadea Mozarta, Josefa Suka a Antonína Dvořáka.

Ve čtvrtek 4. srpna od 19:30 hodin v Prokyšově sále zahraje Zemlinského kvarteto. Zazní smyčcová kvarteta Franze Schuberta, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

V pátek 5. srpna od 18:00 hodin v Klášterní zahradě zahraje multižánrové Colorful People Trio.

Od 19:30 hodin v Zámecké jízdárně zazní barokní večer Hartig Ensemble a Barocco sempre giovane. Posluchači uslyší díla Antonia Vivaldiho, Jeana Baptiste Lullyho, Jeremiaha Clarka, Jana Dismase Zelenky, Georga Philippa Telemanna a řady dalších.

Barocco sempre giovane (zdroj Barocco sempre giovane)
Barocco sempre giovane (zdroj Barocco sempre giovane)

Operní večer zazní v Pivovarské zahradě v sobotu 6. srpna od 20:30 hodin. Jako sólisté se představí Jana Šrejma Kačírková, Pavol Bršlík a Boris Prýgl, koncert doprovází PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Peterem Valentovičem. Posluchači uslyší árie a části oper Gioacchina Rossiniho, Wolfganga Amadea Mozarta, Gaetana Donizettiho, Giacoma Pucciniho, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a dalších.

Od 22:30 hodin 6. srpna v Klášterní zahradě zahraje DJ Max W. a saxofonista a trumpetista Michal Hadaš.

Luhačovice

Od pondělí 1. srpna probíhá v Luhačovicích 26. ročník Akademie Václava Hudečka.

V pondělí 1. srpna od 19:30 hodin Městském domě kultury Elektra zazní zahajovací koncert. Účinkují Václav Hudeček a Marek Pavlica (housle), Pavel Svoboda (varhany), Marie Svobodová (mezzosoprán), Veronika Kaiserová (soprán) a ansámbl Barocco sempre giovane.

V sobotu 6. srpna od 19:30 hodin v kostele Svaté Rodiny vystoupí laureáti minulých ročníků houslisté Iva Svobodová Kramperová a Jakub Junek, spoluúčinkuje klavírista Lukáš Klánský.

Jakub Junek (zdroj Jakub Junek)ba Junka)
Jakub Junek (zdroj Jakub Junek)

V neděli 7. srpna od 18:00 hodin v poutním chrámu Narození Panny Marie ve Zlíně – Štípě uvede Akademie interprety zahajovacího koncertu z pondělí 1. srpna.

Ostatní regiony

V rámci pravidelných úterních koncertů festivalu Musica varia si v úterý 2. srpna od 17:00 hodin poslechněte v jabloneckém kostele Povýšení Svatého kříže na Náměstí Boženy Němcové koncert fagotisty Štěpána Jineka a varhaníka Ondřeje Valenty. Zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta a Antonia Vivaldiho.

Ve středu 3. srpna se v 18:00 hodin v kostele svatého Michaela ve Vernéřovicích představí v rámci festivalu Za poklady Broumovska Paweł Cal a účastníci a lektoři Letních hornových kurzů. Zazní díla Richarda Strausse, Franze Schuberta, Augusta Kiela a Kryštofa Marka.

V pátek 5. srpna od 18:00 hodin v kostele svatého Vavřince v Tatobitech (okres Semily) vystoupí sopranistka Gabriela Eibenová za doprovodu varhaníka Adama Viktory.

Severočeská filharmonie Teplice vystoupí v pátek 5. srpna od 19:00 hodin na Mírovém náměstí v Litoměřicích s dirigentem Jiřím Knottem a sólisty Monikou Prahovou (flétna) a klavíristy Terezou Neužilovou a Magdalenou Pallasovou. Pestrý program slibuje díla Georgese Bizeta, Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Daria Milhauda, Alexandera Porfirjeviče Borodina, Franze Lehára, Jaroslava Ježka a řady dalších.

Severočeská filharmonie Teplice (zdroj Severočeská filharmonie Teplice)
Severočeská filharmonie Teplice (zdroj Severočeská filharmonie Teplice)

Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Michaelem Dvořákem vystoupí v klášteře v Kladrubech v sobotu 6. srpna v 18:00 hodin. Zazní moteto Laudetur Jesus Christus Bohuslava Matěje Černohorského, Missa brevis F dur Zdeňka Fibicha, Totus tuus Henryka Mikołaje Góreckého, Gratia musa tibi Petra Fialy a moteta Antona Brucknera. Spoluúčinkuje varhaník Petr Kolař.

Musica Florea s dirigentem Markem Štrynclem a sopranistkou Beatriz Lafont uvedou v sobotu 6. srpna od 18:00 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu novodobou premiéru skladby objevené v kukském archivu. Další podrobnosti dosud nebyly zveřejněny.

Na festivalu Za poklady Broumovska se v sobotu 6. srpna od 18:00 hodin v kostele svatého Prokopa v Bezděkově představí hornisté Olivier Darbellay, Jens Plücker, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil za doprovodu klavíristky Jany Goliášové. Zazní díla Reinholda Glièra, Emmanuela Chabriera, Jeana Luca Darbellaye, Julese Masseneta, Camille Saint-Saënse a dalších.

Stabat Mater, op. 58 Antonína Dvořáka zazní v chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře v sobotu 6. srpna od 19:00 hodin v podání Pražských pěvců a orchestru akademie Filarmonietta Praga pod taktovkou Jiřího Havlíka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments