Týden s hudbou. Koncerty, opery, streamy i film

  1. 1
  2. 2

Varhaník Adam Viktora vystoupí v sobotu 6. srpna ve 20:00 hodin v kostele svatého Mikuláše v Kašperských Horách.

V neděli 7. srpna od 16:00 hodin v kostele svaté Rodiny a svatého Jana Nepomuckého v Horní Vltavici vystoupí sopranistka Gabriela Eibenová a trumpetista Jaroslav Uhlíř za doprovodu varhaníka Adama Viktory.

Češi v zahraničí

Umberto Giordano: Siberia – Pražský filharmonický sbor, Bregenzer Festspiele (zdroj Bregenzer Festspiele)
Umberto Giordano: Siberia – Pražský filharmonický sbor, Bregenzer Festspiele (zdroj Bregenzer Festspiele)

Pražský filharmonický sbor jako každý rok účinkuje na operním festivalu Bregenzer Festspiele. Na vnitřní operní scéně u Bodamského jezera letos festival uvádí operu Umberta Giordana Siberia. V sólových partech vystoupí Ambur Braid, Fredrika Brillembourg, Clarry Bartha, Alexander Mikhailov, Scott Hendricks, Omer Kobiljak, Manuel Günther, Michael Mrosek, Unnsteinn Árnason a Stanislav Vorobyov. Nejbližší představení se koná 1. srpna v 19:30 hodin.

Zároveň probíhají v rámci festivalu v Bregenz reprízy inscenace na jezerní scéně, opera Gioacoma Pucciniho Madame Butterfly, kde Pražský filharmonický sbor také účinkuje. Hudebního nastudování se ujal Enrique Mazzolla a Yi-Chen Lin a režie Andreas Homoki. Reprízy tento týden budou každý den od úterý 2. srpna do neděle 7. srpna vždy od 21:15 hodin.

Streamy a televizní přenosy

V Londýně probíhá největší a nejstarší festival na světě BBC Proms. Jako každý rok bude možné řadu koncertů sledovat online na BBC Radio 3.

V sobotu 6. srpna od 20:30 hodin SEČ zahraje klavírista Simone Dinnerstein s National Youth Orchestra of Great Britain pod taktovkou Andrewa Gourlaye Wunderkammer Dannyho Elfmana, Rhapsody in Blue George Gershwina a Daphnis a Chloé Maurice Ravela.

Leif Ove Andsnes (zdroj Leif Ove Andsnes )
Leif Ove Andsnes (zdroj Leif Ove Andsnes )

V neděli 7. srpna 16:00 hodin SEČ se představí s Mahlerovým komorním orchestrem jako sólista a dirigent Leif Ove Andsnes. Z díla Wolfganga Amadea Mozarta zazní předehra k opeře Figarova svatba a Klavírní koncerty č. 20 d moll a č. 22 Es dur.

Na ČT Art si ve čtvrtek 4. srpna od 20:15 hodin poslechněte Příběh bez konce: Příběh Franze Liszta v americkém životopisném dramatu z roku 1960.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments