Týden s hudbou. Nejzajímavější události české a slovenské hudební scény.

  1. 1
  2. 2

Devátý ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes se uskuteční ve foyer ZUŠ Česká Lípa v pátek 8. dubna od 18:00 hodin.

Dětský sbor Severáček vystoupí v neděli 10. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy v 17:00 hodin se svým Jarním koncertem. Na programu zazní skladby Ilji Hurníka.

Češi v zahraničí

Filharmonie Brno vystoupí v neděli 10. dubna v rakouském Linci se svým šéf dirigentem Dennisem Russellem Daviesem a sborem Hardchor Linz. Zazní So Shall He Descend Toiva Tuleva.

Daniel Raiskin (foto Peter Brenkus)
Daniel Raiskin (foto Peter Brenkus)

Slovensko

Slovenská filharmonie vystoupí ve čtvrtek 7. dubna a v pátek 8. dubna v 19:00 hodin v Koncertní síni SF s dirigentem Danielem Raiskinem. Zazní Koncert pro klavír a orchestr č. 1 d moll, op. 15 Johanese Brahmse (sólista Alexej Volodin) a Symfonie č. 8 G dur, op. 88 Antonína Dvořáka.

Státní filharmonie Košice vystoupí ve čtvrtek 7. dubna v 19:00 hodin v Domě umění s dirigentem Zbyňkem Müllerem. Zazní symfonická báseň Mazeppa Franze Liszta, Koncert pro hoboj a malý orchestr, H 353 Bohuslava Martinů (sólista Martin Daněk) a Symfonie Malíř Mathis Paula Hindemitha.  

Český filharmonický sbor Brno zavítá v pátek 8. dubna do bratislavského Velkého studia Slovenského rozhlasu. Společně se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu pod taktovkou Ondreje Lenárda a sólisty Evou Hornyákovou, Terézií Kružliakovou, Richardem Samkem a Peterem Mikulášem přednesou Requiem b moll, op. 89 Antonína Dvořáka. Koncert v přímém přenosu od 19:00 hodin přenáší Slovenský rozhlas – Rádio Devín.

Státní opera Banská Bystrica vystoupí v sobotu 9. dubna v 19:30 hodin v katedrále svatého Františka Xaverského v Bánské Bystrici s dirigentem Igorem Bullou a sólisty Michaelou Várady, Michaelou Šebestovou, Dušanem Šimo a Ivanem Zvaríkem. Spoluúčinkuje Sbor a orchestr Státní opery Banská Bystrica. Na velikonočním koncertě zazní Exultate iubilate K 165 a Requiem d moll K 626 Wolfganga Amadea Mozarta.

Slovenský komorní orchestr uvede v neděli 10. dubna v 15:00 hodin v katedrále svatého Martina Sedm posledních slov našeho Spasitele na Kříži Josepha Haydna.  

Streamy a televizní přenosy

Na serveru OperaVision bude v pátek 8. dubna zveřejněn záznam opery Sedm smrtelných hříchů Kurta Weilla v inscenaci leedské Opery North. V nastudování Jamese Holmese a režii Garyho Clarke v hlavních rolích vystoupí Wallis Giunta, Shelley Eva Haden, Campbell Russell, Stuart Laing, Dean Robinson a Nicholas Butterfield.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments