Týden s tancem

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Losers Cirque Company zvou ve středu na novocirkusovou kabaretní show, Andrea Miltnerová se svým týmem v pátek z Ponce. Soubor Holektiv uvádí premiéru Vrány jako taneční film. Národní divadlo odvysílá balet Louskáček – Vánoční příběh živě před Vánocemi. Přinášíme nové tipy na přenosy ze zahraničí. Avízo Forum Meltingpot, které plánuje online pohybové workshopy na únor.
Losers Cirque Company – Kabaret Bravo Naživo

Losers Cirque Company zvou ve středu na novocirkusovou kabaretní show
Losers Cirque Company
promění na jeden večer Divadlo BRAVO na kabaret plný akrobatických čísel i humoru. Ve středu 16. prosince od 20.00 odehraje tato novocirkusová company on-line představení s názvem Kabaret BRAVO Naživo, které je jejím nejnáročnějším a největším projektem posledních měsíců. Vedle párové i skupinové akrobacie, akrobacie ve vzduchu na šálách i strapsech nebo v obřích obručích zvaných cyr wheel zavede diváky streamovaného představení i do nejrůznějších zákoutí nyní zavřeného branického divadla.

Partička akrobatů během lockdownu přivedla k životu své nejbláznivější nápady. Ústřední postavou projektu je začínající herec Mates, kterému sny o velké slávě zhatilo uzavření divadel. Aby se svými fanoušky neztratil kontakt úplně, začal se věnovat vytváření krátkých skečů na svých sociálních sítích. Pak k němu ale doputovala záhadná zpráva o tom, že Divadlo BRAVO! navzdory tragické situaci v kultuře žije. Vybaven selfie tyčí se rozhodne jednat a do opuštěného divadla se vloupá. Co tam na něj čeká, se dozvíme během přímého přenosu.

Vstupenky k přístupu na stream lze zakoupit v pěti cenových kategoriích od symbolických 100 Kč po vyšší částky, které podpoří soubor v této pro umělce složité době. Diváci se mohou těšit na vysokou kvalitu videa i možnost interakce s účinkujícími. Více informací na https://divadlobravo.cz/kabaret-bravo-nazivo/.

Losers Cirque Company po dlouhých měsících příprav otevřeli svou vlastní scénu v branickém Divadle BRAVO! letos na konci září, aby ji po pár týdnech opět pro veřejnost uzavřeli. Stihli zde uvést premiéru rodinného představení MiMJOVÉ, které si na své diváky bude muset počkat po znovuotevření divadel. Losers Cirque Company je společným projektem společnosti United Arts, Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. V současné době má Losers Cirque Company na repertoáru hned několik úspěšných novocirkusových představení – The Loser(s), Wall(s) & Handbags, Beach Boys, Kolaps, Vzduchem, EGO a Heroes, které mělo premiéru v loňském roce. Stálý tým herců, tanečníků a akrobatů vždy zve ke spolupráci další etablované umělce z různých oborů. Vznikají tak jedinečné projekty, které mohou obstát v konkurenci se zahraničními produkcemi.

Andrea Miltnerová: Celestial Odyssey

Připomínáme pátek 18. prosince – Andrea Miltnerová online z Ponce
Andrea Miltnerová, Monika Knoblochová, Jan Komárek: Celestial Odyssey: online premiéra nového projektu proběhne formou webináře v aplikaci Zoom pro omezený počet účastníků v pátek 18. prosince. Registrovat se je možné na bit.ly/celestial_o

Diváky může nalákat anotace tvůrců: Cembalo jako kosmická loď putuje prostorem. Vesmírné baletky se proměnily v roboty s tykadly a komunikují spolu hieroglyfickými tanečky. Prsty virtuózní cembalistky tančí po klávesnici mezi barokem a současností. Roztříštěná, galaktická světla udržují prostor tohoto podivného vesmíru v minimalistické nedivadelnosti. Hudba pootevírá okno nekonečna. Vesmírný koncert pro oči.

Holektiv – Vrány, natáčení filmu

Soubor Holektiv uvádí premiéru Vrány jako taneční film
Plánovanou premiéru Vrány byl Holektiv nutný přesunout do online prostoru, a proto vytvořili autorky a interpretky Andrea Vykysalá a Karolína Křížková taneční film, který bude k vidění od 17. do 19. prosince. Holektiv se v projektu Vrány zaměřuje na práci ve specifickém nedivadelním prostoru a na práci s objektem, který nabízí zcela nové pohybové možnosti. Nedílnou součástí celého projektu je hudba, kterou vytvořila violoncellistka a zpěvačka Terezie Vodička Kovalová. Objekt navrhlo oceňované designérské studio Herrmann & Coufal, kostýmy vytvořila talentovaná Michaela Čapková. Film Vrány natočily a sestříhaly Anežka Horová a Tereza Chudáčková.

Vrány byly vytvořeny do specifického prostoru s cílem poskytnout divákovi zážitek, který je kamerou nepřenosný. Proto jsme se rozhodly vytvořit speciální verzi, které říkáme taneční film a prostřednictvím kterého, doufáme, bude moct divák nasát atmosféru, která je pro Vrány zcela zásadní. Díky tomu, že film pracuje se střihem apod., neprozradíme vše a věříme, že film naopak naladí diváky tak, že se budou na fyzické setkání a performance ještě více těšit,“ říká Andrea Vykysalá.

Vztah mezi vránami a člověkem je zcela unikátní. Vrány se většinou lidem vyhýbají, s lidskou společností se nemísí, a přesto nám, lidem, rozumí velmi dobře. Často nás bedlivě sledují zpovzdálí a ví o nás mnohem více než my o jejich světě. „Vrány jsou pro nás inspirací z několika důvodů. Jejich obraz je zcela nezaměnitelný, objevuje se v různých podobách už od pradávna. Jsou úzce spojeny s lidovou kulturou, pověrami a zvyky, což nás hodně zajímá. Jsou symbolem smrti, ale zároveň i života – jsou tedy takovým symbolem celého životního koloběhu, který se nikdy nezastaví. Na tomto tématu nás baví právě ta mnohovrstevnatost,“ uvádějí shodně k novému projektu autorky.

Louskáček – Vánoční příběh (foto ND Martin Divíšek)

Národní divadlo odvysílá balet Louskáček – Vánoční příběh živě před Vánocemi
Balet Národního divadla a Česka televize
chystají na 21. prosince dárek pro milovníky divadla a tance, od 20 hodin bude na programu ČT art probíhat přímý přenos baletu Louskáček – Vánoční příběh. Tanečnici sice „naživo“ vystoupí před prázdným hledištěm Národního divadla, ale s vědomím, že krása a poselství tohoto Čajkovského baletu překročí hranice jeviště a umožní divákům zažit opravdové vánoční kouzlo…

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3
0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments