Týden s tancem

 1. 1
 2. 2
Pozvánky na současný tanec i balet online, připomenutí konkurzu pro mladé tanečníky a informace o podobě zimní edice festivalu Cirkopolis.
LOFFT digital (zdroj FB událost)

Současný tanec online z Německa
Od 28. do 30. ledna bude k vidění německý projekt, v němž se v jednom místě a čase setkává umění tance a fotografie – Paralell Situation. Koná se v rámci akce Tanz in Bildern (Tanec v obrazech) a producentem je Institut taneční vědy Univerzity Leipzig. Jde o performativní dialog tanečnice, fotografky a pozorovatele. Jeviště se mění v obraz a z pohybu se stává motiv zachycený objektivem. Snímky vznikají v okamžiku performance, otevírají neobvyklé perspektivy a lákají pozornost k detailu: okamžiky maximálního napětí těla, bizarní výřezy, hra s ostrostí a neostrostí… Multimediální taneční performance zaměřuje pozornost na vznik a zánik pohybu. Projekt je k vidění na platformě eventim a je nutné si na něj zakoupit vstupenku za necelých deset euro, nejpozději hodinu před začátkem zpřístupnění.

Odkaz najdete zde.

Ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

Baletní tipy online
V sobotu 30. ledna bude od 20.00 zadarmo na webu chezsoi pařížské Opery k vidění gala složené z Grand pas classique Viktora Gzovského, In the Night Jeroma Robbinse The Vertiginous Thrill of Exactitude Williama Forsytha.

Do 22. 2. je ke zhlédnutí na na Arte TV choreografie Ghost Light od Johna Neumeiera, případně La Fresque Angelina Préljocaje, Pixel Mourada Merzoukiho nebo Nomad Sidi Larbi Cherkaouiho.

Na YouTube Thèâtre de Suresnes Jean Vilar je až do 31. 1. k dispozici choreografie Compact Janna Galoise.

Opera v Nice pak dala k dispozici Dona Quijota v inscenaci Erica Vu Ana.

Svoji platformu má i Opera di Roma, kde jsou k vidění aktuálně dva balety: Baroque Suite a Vivaldi Suite.

Ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

Konkurz formou workshopu: People Power Partnership – přihlášky do 28. ledna
Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA je součástí čtyřletého mezinárodního projektu People Power Partnership, pro který hledá mladé tanečníky/ce a pohybové performery/ky od 18 do 25 let.
Projektu se účastní 11 zemí z Evropy a postupně se v každé koná nábor pro vlastní realizační tým zastupující danou zemi. Ke konkurzu, který proběhne začátkem února formou workshopu, se mohou zájemci přihlašovat ještě do 28. ledna.

People Power Partnership je založen na mezinárodním, rozmanitém týmu, který bude pracovat na konceptu specifik městské kultury formou divadelně-taneční site-specific performance. V Praze proběhne nábor v únoru 2021 formou workshopu a následně v červnu vznikne ve spolupráci s jednou partnerskou zemí malá performance, která bude prezentována na festivalu KoresponDance 2021.

Pro rok 2022 bude v německém Freiburgu připravena velká performance všech 11 zúčastněných zemí s jejich vybranými tanečníky a v roce 2023 bude tato performance uvedena na mezinárodních partnerských festivalech.

Projekt dává šanci mladým lidem zažít nové zkušenosti a poznat svět díky tanci a pohybu. Časová náročnost projektu je jen zdánlivá, i když se jedná o čtyřletý projekt, zkoušení performance a také prezentace v zahraničí se bude konat po krátkých časových blocích a je díky tomu flexibilní například ke studiu.

Praktické informace:
Nábor do umělecké crew proběhne formou workshopu, povede ho německá choreografka Sigrun Fritsch spolu s tanečníkem Kristiánem Mensou v termínu 5.–7. února.

Forma workshopového náboru bude upřesněna koncem ledna v závislosti na epidemiologických opatřeních vlády ČR.

Přihlášky:
Přihlásit se do projektu je možné pomocí natočeného videa, ve kterém odpoví zájemce na otázky:

 • In which dance style or dance surrounding do you feel the most comfortable, the most home?
  • What could be challenging for you in dance or the choreography work?
  • What are your skills in dancing and in behavior, like character trails that you bring into the group and the team?
  • What do you expect and what are your important aims to reach with this project?
  • What could be difficult for you regarding our project?

a odešle je přes wetransfer.com na e-mail: [email protected]. Následně bude Se.s.ta kontaktovat s informacemi o dalším průběhu. Pro účast na projektu je nutná alespoň základní znalost anglického jazyka.

Přihlašovat se lze do 28. ledna, doplňující dotazy je možné posílat na adresu [email protected]

Roselyne (Cécile da Costa, foto Vojtěch Brtnický)

Zimní edice festivalu Cirkopolis
Osmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční hned dvakrát. Zimní edice, která proběhne v termínu od 8. do 12. února, uvede celkem 5 představení. Festival odstartuje live stream premiéry žongléra Filipa Zahradnického z Paláce Akropolis a následovat budou živá novocirkusová představení za největšími kulatými okny na světě na pražské náplavce. #cirkuszasklem probudí v Kobce č. 10 – (A)void Floating Gallery utichlé město k životu a během čtyř večerů uvede site specific performance akrobatky Elišky Brtnické, herce a klauna Lukáše Karáska, performerky a tanečnice Cécile Da Costa a žongléra Filipa Zahradnického. Vstupné je letos zdarma, podpořit festival bude možné zakoupením dárcovské vstupenky v síti GoOut. Letní edice festivalu Cirkopolis přinese cirkus na čerstvém vzduchu v Kasárnách Karlín v termínu od 7. do 11. června 2021.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
 1. 1
 2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments