Týden s tancem

Nové studio pro soubor Lenka Vagnerová & Company a pozvánky na online taneční události u nás
Lenka Vagnerová and Company – Amazonky (foto Michal Hančovský)

Dobrá zpráva: Soubor Lenka Vagnerová & Company otevírá vlastní taneční prostory
Nové taneční studio je pojmenováno LVC_studio8. Proč právě číslo 8? Adresa je Na Košince 8, prostory jsou na Praze 8, 8 je znakem nekonečna a nositelé čísla 8 jsou charismatické a vůdčí osobnosti. LVC_studio8 bude fungovat jako zázemí company a zkušebna. Můžeme se však těšit i na příležitostné prezentace práce souboru. „Jestli máte zájem zkoušet v našem krásném prostoru, neváhejte nás kontaktovat a my se o něj rádi podělíme: Kontaktní e-mail: [email protected]. Chtěli jsme prostor slavnostně otevřít a přivítat vás skleničkou šampaňského, ale bohužel nám to daná situace neumožnila. Slávu tedy odkládáme na neurčito a budeme vás o ní informovat.“ Vaše LVC company

Současný tanec a neverbální umění online:

Pozvánka 1:

PONEC Online: TANEC OKEM KAMERY
Co a kdy: 1. díl / 4. 2. 2021: PULSAR

Moderátor: Honza Malík
Dramaturgyně: Tereza Krčálová
Hosté: Dominik Žižka (filmový tvůrce), Kristýna Bartošová (filmová tvůrkyně) a 1 exkluzivní divák
Technická spolupráce: Petra Hanzlíková a Martin Příhoda
Pořádá: Pulsar z.s. a Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec

Třídílná minisérie online debat o tanci. Jak se točí upoutávky na taneční představení, taneční filmy a studentské práce a kdo jsou ti, co stojí za kamerou? Nepříznivé podmínky nás všechny donutily jednat a vy uvidíte, jak se někteří umělci nenechali odradit. Neotřelý formát vám nabídne nejen pohled okem kameramana ale i okem diváka. Rozmanitost pohledů na konkrétní taneční díla zachycená kamerou má za cíl jediné – navést k novým pohledům, novému vnímání. Zveme vás na malou diskusní show, do které se i vy budete moci zapojit. (Akce proběhne v češtině.)

Pražský komorní balet, Kytice – Dominik Vodička (foto Serghei Gherciu)

Pozvánka 2:

Kdo: Pražský komorní balet
Co: Kytice
Kde: na mall.tv
Kdy: od pátku 5. 2. od 17 hodin

Pro všechny, kdo mají rádi naši inscenaci Kytice, nebo ji ještě neměli možnost vidět, tu máme online reprízu! Vychutnejte si úspěšné představení Petra Zusky na hudbu Ondřeje Brouska na internetové televizi Mall.tv. V jedné z hlavních rolí tančí Dominik Vodička, který za svůj výkon získal Cenu Thálie.

Budeme vám vděční, když nás podpoříte „virtuální vstupenkou“ v jakékoli výši se vám bude chtít.

https://bit.ly/Podpořte_PKB

Eau de vie přijde k divákům online

Pozvánka 3:

Lucia Kašiarová, Peter Šavel, Tomáš Vtípil: Eau de vie | ONLINE
Kdy: 7. 2. 2021 v 16:00

Pojďme prožít okamžik. Ochutnejme ho. Přivoňme k němu. Zaposlouchejme se do něj. Spatřeme ho. Třeba se nás dotkne.

Eau de Vie není představení. Eau de Vie je sdílená událost. Předpokladem k jejímu vzniku je skupina, prostor a přání prožít něco společně. Okamžik se mění v závislosti na skupině a prostoru. Dva tanečníci a jeden hudebník ohledávají pravidla události, která jsou v neustálém procesu přeměny. Jistotou jsou inspirace Fridou Kahlo, japonskými gejšami, samurajskými bojovníky a haiku. Eau de Vie je cesta. Cesta skrze ostatní k sobě a od sebe k ostatním.

Máš dvě oči proto, abys viděl obojí, jak relativní, tak absolutní. Nedívej se pouze jedním okem, protože pak bys viděl neúplně.“ (Pai Čang)

Zažít vlastní Eau de vie ve své domácnosti můžete i vy prostřednictvím aktivní participace přes Zoom. Pro účast přes Zoom se prosím přihlaste předem ZDE, my vám poté zašleme informace s instruktáží pro účast. Kapacita participujících účastníků je omezena.

Sledovat online přenos performerů a aktivně zapojených diváků můžete na Facebooku.

► STREAM MŮŽETE PODPOŘIT ZDE ◄

Koncept, tanec: Lucia Kašiarová, Peter Šavel
Hudba živě: Tomáš Vtípil
Producent: danceWATCH / Karolína Hejnová

Studio Alta – Invalidovna (FB Studia Alta)

Pozvánka 4:

Dreamtime of Invalidovna, vol III.: Cabinet of Curiosities

TERMÍNY

03. 02. 2021 / 18:00
10. 02. 2021 / 18:00
17. 02. 2021 / 18:00
24. 02. 2021 / 18:00

Audiovizuální instalace na fasádě západního křídla Invalidovny. V únoru s podtitulem Kabinet kuriozit. Přijďte si oživit dlouhé zimní večery! I během omezení jsme se rozhodli vzkřísit prostranství před západním křídlem Invalidovny uměním. Technici z ALTY a jejich hosté pro vás tento měsíc připravili podívanou, díky které opustíte každodenní logiku a vstoupíte do jiných vrstev své reality.

Akce vychází z performance Kabinet kuriozit, ve které bizarní obrazy promlouvají k vašemu nevědomí. Je to magie, anebo klam? Dovolte svému iracionálnímu mikrokosmu, aby vás vyléčil z pozemských starostí.

Každou středu od 18:00 můžete sledovat a poslouchat zhmotněné sny Invalidovny. Podoba audiovizuální instalace se každý měsíc mění. Jedno uvedení trvá zhruba 10 minut a začíná vždy v 18:00, 18:15, 18:30 a 18:45.

► AKCI MŮŽETE PODPOŘIT ZDE ◄

Tvůrci: Technický team Studia ALTA & team Kabinetu Kuriozit (Martin Hamouz, Hynek Petrželka, Valtteri Alanen, Jan Tranta, Jiří Šmirk & Alicia Cubells, Kateřina Szymanski, Magdaléna Vrábová, Kristína Grežďová, Lukáš Škorvánek)

 

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments