Týden s tancem

Domácí i zahraniční tanec stále online. Ponec a ti druzí…

PONEC Online: TANEC OKEM KAMERY – Studenti a film 2020
V neděli 28. února se od 20:00 koná další přenos z cyklu debat o tanci ze spolupráce uskupení Pulsar a divadla Ponec, tentokrát na téma studenti a film: „Jsou mladí a utvářejí si názor. Na svět kolem sebe i na umělecký obor, který studují. Kamera jim nyní nabídla možná trochu víc. Zachytit trochu víc než jen zvládnutou studentskou etudu. Ve 3. závěrečném díle minisérie debat o tanci představí své krátké taneční video studenti a studentky Konzervatoře Duncan centre a HAMU.

Do debaty se budete moci zapojit v aplikaci Zoom na tomto odkaze: bit.ly/TOK_3
Akce proběhne v češtině. Tvůrce večera můžete také podpořit dobrovolným vstupným zde: bit.ly/tok_

Moderátor: Honza Malík
Hosté:
Tereza Vejvodová (filmařka),
Tereza Krčálová (dramaturgyně),
Anna Benháková, Jakub Kohout, Julie Kubrychtová, Jan Razima, Natálie Vacková (studenti)

Pořádá: Pulsar z.s. a Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec

www.praguepulsar.cz a www.divadloponec.cz

 

Spící krasavice z Londýna
Královský balet v Londýně bude v pátek 26. února streamovat záznam baletu Spící krasavice z roku 2020, čas odpovídá našim osmi hodinám večer. S tímto baletem je soubor neodmyslitelně spjat už od konce druhé světové války. V roce 1946 to byla první inscenace, kterou soubor zahájil obnovenou činnost, o šedesát let později byla inscenace zrekonstruována a obnovena, v baletu se mísí odkaz Maria Petipy s choreografií Fredericka Ashtona, Anthony Dowella a Christophera Wheeldona. Sledovat lze za poplatek 3 liber skrze tuto stránku. Záznam bude přístupný do 28. března.

Skanes Dansteater – Remind Me I´m Not Dead (zdroj FB divadla)

Současný tanec online ze Švédska
Nový mezinárodní taneční projekt představil v únoru soubor Skånes Dansteater. Choreografka Mari Carrasco má kořeny ve Švédsku a Chile, její tvorba je známá ve Švédsku i v zahraničí. Ve spolupráci se skladatelem Mikaelem Karlssonem vytvořila choreografii Remind Me I´m Not Dead (tj. Připomeň mi, že nejsem mrtev), která má jednoduché poselství, tanečníci zvou do snového mezi-světa, do ticha, ze kterého lze sledovat svět, aniž by člověk toužil být jeho součástí, připomínají do divákovi prostý fakt, že je živ.

Choreografie je streamovaná živě. Premiéra proběhla 20. února a další termíny jsou naplánovány na 26. únor, 14., 17. a 18. březen. Představení stojí 90 švédských korun, je možné zhlédnout i několik doprovodných krátkých filmů, které dokreslují pozadí vzniku inscenace. Přístup je možný přes stránku divadla: https://www.skanesdansteater.se/en/performance/remind-me-im-not-dead-0
V projektu účinkuje 10 tanečníků, jednou z tanečnic je i našemu publiku známá Hanna Nussbaumer, která spolupracuje například s Janou Burkiewiczovou v inscenaci Růžový samuraj.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments