Týden s tancem

  1. 1
  2. 2
Informace o tanečních lekcích, rezidencích pro mladé umělce nebo divadelní stan na Výstavišti Azyl78
Pražská Invalidovna, sídlo Studia ALTA (foto Darja Lukjaněnko)

Osmý ročník studentských rezidencí v ALTĚ
Studio ALTA vyhlašuje pravidelné letní rezidence. Výzva je určená výhradně studentům uměleckých škol v roce 2021. Cílem osmého ročníku studentských rezidencí je podpořit specifickou dramaturgii Studia ALTA jako místa pro umělecké dozrávání, výzkum, experiment a nalézání inovativních postupů a jevištních vyjádření. Vybraným projektům ALTA nabízí dvoutýdenní rezidenci ve vybraném termínu (v rozmezí 26. 7. – 15. 8. 2021). Bližší informace na https://www.altart.cz/rezidence/. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna a přihlášeným budou výsledky zaslány do 17. května.

Divadlo Ponec (zdroj wikipedia.org, autor VitVit)

Taneční lekce pokračují v divadle Ponec
Středy | 19.00 | Online contemporary lekce
Čtvrtky | 11.30 | Dance for (home) office
Prostor domova je omezený jen zdánlivě a klíčem k otevření se je naše tělo. S tanečními lektory je možné objevovat jeho potenciál, naučit se pracovat s různými pohybovými principy: Věra Ondrašíková, Florent Golfier, Johana Pocková, Marta Trpišovská Vodenková a Mirka Eliášová v průběhu dubna lekcemi Ponce zájemce provedou. Celý program a jednoduchou registraci najdete zde.
Od 15. dubna startují online pohybové lekce nejen pro (home) office s Věrou Ondrašíkovou. Každý čtvrtek na půl hodiny před polednem.

Divadlo není v klidu (tak trochu jiná virtuální prohlídka)
Co se vlastně odehrává v divadle v době lockdownu? A čím se zabývají divadelní technici, když mají ruce svázané vládními opatřeními? V novém online formátu Divadla Ponec se online diváci vydají do zákulisí. Po prvním dílu, který již proběhl, následují vysílání 10. a 24. dubna od 20 hodin. „Divadlo není v klidu je on-line pořad, který vám přináší pravidelnou dávku audiovizuálního zážitku spojeného s netradiční prohlídkou divadla Ponec. Těšit se můžete na hudbu, která původně vznikala právě pro taneční inscenace. A také na skvělé hosty a hostky – hudební osobnosti: Johanu Ožvold, 1lfsoap Lukáše Palána a Michala Janíka a Martina Tvrdého.“

Divadlo Ponec potřetí: Výzva pro umělce a umělkyně
V rámci mezinárodních aktivit Tance Praha probíhá od 22. do 30. března první workshop projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance. Mezinárodní festival TANEC PRAHA je nově i jedním z partnerů začínajícího projektu Big Pulse Dance Alliance, který sdružuje 12 evropských festivalů a za cíl si klade mimo jiné i posílení sektoru současného tance. V rámci projektu právě probíhá Open Call *Big Pulse Open Air* – výzva pro umělce se zájmem o tvorbu ekologicky uvědomělých a snadno přenositelných choreografií k outdoorovým představením pro evropské publikum. Přihlásit se  je možné do 16. dubna.

Lenka Vagnerová and Company – Panoptikum (foto ze zkoušek Michal Hančovský)

Lenka Vagnerová & Company zvou na další vysílání Panoptika:
„Dostali jsme spoustu krásných reakcí na nedávný živý přenos představení Panoptikum na ČT art. Přinášíme Vám exkluzivně a premiérově zcela novou televizní režijní verzi Jana Brichcína a Lenky Vagnerové. Velké díky patří celému týmu České televize, který se na této nově sestříhané verzi podílel. Zejména fantastické dramaturgyni Evě Langšádlové, režiséru Janu Brichcínovi, hlavnímu kameramanovi Božku Slavíkovi a zvukaři Janu Štěpánkovi.

Užijte si Velikonoce s Panoptikem! Od 4. 4. 20:00 do 5. 4. 20:00. Tento přenos pro vás bude zcela ZDARMA, avšak pokud byste chtěli našemu souboru přispět, budeme rádi za vaši podporu, která nás posouvá v činnosti.

Sledujte náš Instagram a Facebook pro bližší informace.

Vaše LVC“

Stavba šapitó Azyl78 (foto Barbora Žentelová)

Jatka78 chystají letní scénu na Výstavišti, divadelní stan by měl zahájit sezonu v květnu
Šapitó s názvem Azyl78 poskytne zázemí Cirku La Putyka, Dekkadancers a Amerikánce režiséra Viktora Tauše. Během léta si v něm zahrají také hostující soubory Městských divadel pražských, Divadla pod Palmovkou, Divadla Na zábradlí, Minoru a VOSTO5. V programu se objeví i filmové projekce, koncerty a další živá kultura. Jatka78 plánují novou letní scénu provozovat od druhé poloviny května do konce září, a vynahradit tak umělcům i divákům čas, který nemohli trávit spolu. Vše bude záviset na vývoji pandemie covidu-19 a aktuálních vládních opatřeních, nicméně přípravy jsou v plném proudu. Stan, který zvenku pomaluje výtvarník Lukáš Musil alias Musa, bude stát v zadní, parkové části Výstaviště Praha v Holešovicích.

Své nové letní působiště jsme nazvali Azyl78 proto, že chceme na konci tohoto složitého období poskytnout uprostřed parku střechu nad hlavou nejen svým domácím souborům, ale i celé řadě dalších spřátelených divadel a kulturních projektů. Těšíme se na diváky a chceme je přivítat venku, ale přesto v důstojném divadelním prostředí, které je navíc s ohledem na hygienu bezpečnější. Po roce omezování kontaktů mezi lidmi se chceme potkávat s diváky i kolegy. Chceme je vidět před i po představeních a neznáme lepší místo než na trávě a ve stínu stromů na kraji Stromovky,” říká ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta.

Azyl78 se letos stane útočištěm mnoha divadel a živé kultury, jeho zhotovení však iniciovala Jatka78 i z důvodu plánované rekonstrukce svého stálého prostoru, hal 7 a 8 v areálu Pražské tržnice. Šapitó s kapacitou 500–800 diváků tedy znamená od domovské scény přesun jen o pár zastávek tramvají dále na Výstaviště Praha.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments