Účast na Mezinárodních letních klavírních kurzech Pražské konzervatoře láme rekordy

Pražská konzervatoř pořádá od 2. do 12. července 2022 již 14. ročník Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře, kterých se letos zúčastní rekordní počet účastníků z 19 zemí světa. V rámci kurzů proběhnou také čtyři koncerty pro veřejnost se vstupem zdarma, včetně zahajovacího koncertu klavíristky Ásty Dóry Finnsdóttir.

Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře (zdroj Pražská konzervatoř)
Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře (zdroj Pražská konzervatoř)

Letošní ročník Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře bude hostit rekordní počet 46 aktivních účastníků pocházejících z 19 zemí světa včetně Ruska, Ukrajiny, USA, Číny, Chile či Norska.

Mezinárodní letní klavírní kurzy jsou součástí projektu komplexní péče Pražské konzervatoře o mladé talentované klavíristy, která vedle letních kurzů pořádá také mezinárodní soutěžní přehlídku laureátů klavírních soutěží od 12 do 18 let Mladý klavír Pražské konzervatoře. Mezinárodní letní kurzy jsou určeny všem zájemcům od 11 let – amatérům i profesionálům, kterým se po dobu desetidenního trvání kurzů věnují špičkoví klavírní pedagogové. Těmi jsou pro letošní rok Martin Kasík, Ivo Kahánek, Milan Langer, Libor Nováček a Avedis Kouyoumdjian. Vedle aktivní účasti je pro zájemce možné přihlásit se jako pasivní účastník kurzů.

Letošní ročník Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře bude zahájen 2. července 2022 v 19:30 hodin v Koncertním sále Pražské konzervatoře, na kterém po slavnostním zahájení a představení lektorů a účastníků kurzů vystoupí vynikající Ásta Dóra Finnsdóttir z Islandu, laureátka posledního ročníku soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře a držitelka Ceny Unicornu Talent mladého klavíru 2021.

Ásta Dó0ra Finnsdóttir (zdroj Iceland Symphony Orchestra)
Ásta Dóra Finnsdóttir (zdroj Iceland Symphony Orchestra)

Koncerty účastníků kurzů pak bude možné navštívit v posledních třech dnech konání kurzů, tedy od 10. do 12. července. První koncert proběhne 10. července od 18:00 hodin v prostředí Smetanova muzea, druhý koncert se uskuteční 11. července od 18:00 hodin v čerstvě zrekonstruovaném Komorním sále Pálffyovského paláce a kurzy se uzavřou 12. června koncertem a předáváním diplomů v Koncertním sále Pražské konzervatoře od 17:00 hodin. Programy těchto koncertů bude vždy možné nelézt těsně před jejich konáním na webových stránkách kurzů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments