Ukrajinský konzul žádá La Scalu: Nezahajujte novou sezonu ruskou operou

Ukrajinský konzul v italském Miláně požádal vedení tamního operního domu La Scala, aby nezačínalo příští měsíc novou sezónu operou Boris Godunov ruského skladatele Modesta Petroviče Musorgského. Konzul žádost zdůvodnil tím, že by se tak jeden z nejslavnějších operních domů světa měl vyhnout možné ruské propagandě.

Teatro alla Scala (zdroj Opificio della Musica)
Teatro alla Scala (zdroj Opificio della Musica)

Ukrajinský konzul v Miláně Andrij Kartyš zaslal žádost vedení opery, milánskému starostovi i šéfovi lombardské regionální vlády. Poděkoval jim za podporu, kterou má Ukrajina od Itálie, zároveň ale požádal, aby La Scala přehodnotila program své letošní sezony a aby ji nezačínala 7. prosince ruskou operou. Podle konzula je ukrajinská komunita v Itálii velmi zklamaná a organizuje i petici s žádostí o nahrazení ruských představení.

Začátek nové sezony v La Scale patří k vrcholům italského hudebního kalendáře a letos ji má uvést ruská opera Boris Godunov, v hlavních rolích vystoupí ruští pěvci Ildar Abdrazakov a Anna Denisová.

„Nezapojím se ani do honu na čarodějnice, ani do bojkotu ruských děl,“ řekl umělecký ředitel divadla Dominique Meyer v červnu, kdy úvodní operu sezóny oznamoval. „Neschovávám se, když čtu (ruského spisovatele Alexandra Sergejeviče) Puškina,“ dodal. Opera Boris Godunov, jejíž libreto napsal skladatel na motivy stejnojmenné Puškinovy tragédie, byla podle Meyera vybrána k nastudování už před několika lety.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3 2 votes
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments