V květnu se uskuteční festival chlapeckých sborů Slavíci v zahradě

V Nosticově zahradě na pražské Kampě se v sobotu 28. května uskuteční čtvrté setkání českých chlapeckých sborů s názvem Slavíci v zahradě 2022. Od 10:00 do 18:00 hodin jsou pro sbory i širokou veřejnost připraveny hudební a tvořivé dílny, po 16. hodině program vyvrcholí přehlídkou sborů.

Chlapecký sbor Bruncvík (zdroj Chlapecký sbor Bruncvík)
Chlapecký sbor Bruncvík (zdroj Chlapecký sbor Bruncvík)

Festival je pojmenovaný podle slavného francouzského filmu Slavíci v kleci režiséra Christopha Barratiera, který oslavuje chlapecký zpěv. Podobné je i poselství tohoto setkání, jehož se letos účastní chlapecké sbory Domni, gaudete! z Jablonce nad Nisou, Páni kluci z Litoměřic, Kosteráček z Opavy, pražští Pueri gaudentes (Pueri 3) a v roli hostitele Bruncvík se svými přípravnými odděleními Benjamínky a Lvy.

Dopolední program začíná v 10:00 hodin seznámením sborů, která jsou pojata jako „rytířská klání“. Po odpoledních akustických zkouškách proběhne od 16:00 hodin koncertní přehlídka všech sborů (cca do 18:30 hodin). Celý program je zdarma přístupný široké veřejnosti. V parku Kampa budou připraveny po celý den hudební a tvořivé dílny.

Čtvrtý ročník festivalu Slavíci v zahradě je již tradičním pravidelným setkáním chlapeckých sborů v pražských zahradách a klade si za cíl popularizovat jedinečný fenomén chlapeckého a mužského zpěvu. Také připomíná osobnost Pavla Jurkoviče, vynikajícího zpěváka, pedagoga a skladatele, který chlapeckému zpívání velmi fandil a byl patronem pražského sboru Pueri gaudentes. Jako ředitel Základní školy s rozšířenou hudební výchovou vychoval mnoho vynikajících hudebníků a pedagogů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments