V rámci Noci divadel nabídne Moravské divadlo virtuální prohlídku zákulisí

Do krejčovny, baletního sálu i na zkoušku orchestru zavede zájemce v sobotu prostřednictvím kamery Moravské divadlo Olomouc. Divadlo se letos alespoň tímto způsobem zapojí do největšího divadelního svátku Noc divadel. Prohlídka zázemí divadla se bude vysílat večer, sdělil novinářům mluvčí divadla David Kresta.
Moravské divadlo Olomouc (archiv OP)

Pandemie koronaviru tak letošní podobu svátku okleštila na minimum, loni program Noci divadel trval v Olomouci tři dny a ve městě se do něj zapojilo sedm souborů. “Současná situace nám bohužel neumožňuje uskutečnit program k Noci divadel v původně zamýšlené podobě. Chtěli jsme využít tento divadelní svátek a oslavit s našimi příznivci kulaté výročí sto let stálé české divadelní scény v Olomouci. Celodenní program měl završit galavečer na jevišti Moravského divadla. To vše vzalo kvůli aktuálním protiepidemickým opatřením za své,” uvedl ředitel divadla David Gerneš.

O prohlídku zákulisí divadla bývá během tohoto svátku vždy velký zájem, divadlo ji proto lidem přichystalo alespoň virtuálně. Natáčení videa se uskutečnilo minulý týden a trvalo sedm hodin. Jako průvodkyně v něm vystupuje členka činohry Ivana Plíhalová, která se exkurzím věnuje pravidelně. Při čtyřicetiminutové virtuální prohlídce zavede diváky do herecké zkušebny, baletního sálu či korepetitorny, ale například i do vlásenkárny.

Video bude zveřejněné v sobotu ve 20:20 na webu a YouTube kanálu Moravského divadla. Jeho úvodní část však mohou zájemci vidět už o několik hodin dříve. Moravské divadlo se totiž připojí k devítihodinovému telemostu s názvem Divadlo tu bylo, bude a je (dnes celý den), který organizuje Institut umění – Divadelní ústav. Komponované pásmo složené z živých vstupů i předtočených záznamů propojí tři desítky divadel z České republiky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments