Vánoční koncert Pražských symfoniků přivítá Marii Fajtovou a Angelu Hewitt

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK chystá vánoční koncert věnovaný Paříži. Unikátní program nabídne skladby, které se v hlavním městě Francie pravidelně uvádějí ve vánočním čase.
Angela Hewitt (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Angela Hewitt (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Jac van Steena zazní Poulencova suita z baletu Laně a Gloria pro soprán, sbor a orchestr v podání sopranistky Marie Fajtové a Pražského filharmonického sboru. Dále program nabídne Mozartovo moteto Exsultate, jubilate a Klavírní koncert C dur, ve kterém se představí kanadská klavíristka Angela Hewitt.

„Jac van Steen je naším pravidelným a milým hostem a v tomto programu se odráží jeho dramaturgie a jeho oblíbené operní i baletní kusy, protože začínal jako baletní dirigent a vyzná se neuvěřitelně v baletní hudbě. Proto program zahájí Poulencova suita z nonsensového baletu Laně. Koncert jsme nazvali Vánoce v Paříži, protože do programu byly vybrány skladby, které se v Paříži nejčastěji uvádějí v období adventu; Mozartovo Exsultate, jubilate, Mozartův klavírní koncert v podání kanadské klavíristky Angely Hewitt a zakončíme vyloženě vánočním Poulencovým Gloria,“ říká k programu večera dramaturg FOK Martin Rudovský.

Koncerty, nad kterými převzala záštitu primátorka Paříže, se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 hodin v Obecním domě. Ve středu 7. prosince se od 18:15 také uskuteční Setkání s umělci, kde budou hosty dirigent Jac van Steen a klavírní virtuózka Angela Hewitt.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments