Verdiho La traviata přichází z Londýna do českých kin

Verdiho opera La traviata zamíří na jaře z londýnské Covent Garden do pražské Lucerny, vybraných multiplexů Cinema City a dalších kin po celé zemi.
Giuseppe Verdi: La traviata – Pretty Yende, Stephen Costello, The Royal Opera (zdroj The Royal Opera, foto Tristram Kenton)
Giuseppe Verdi: La traviata – Pretty Yende, Stephen Costello, The Royal Opera (zdroj The Royal Opera, foto Tristram Kenton)

Tato inscenace Richarda Eyrea se těší dlouhé roky oblibě diváků i uznání kritiků pro skvělou scénu, honosné kostýmy a nezapomenutelné dramatické nastudování. Od oslnivé koloratury prvního dějství, až po intenzivní a srdcervoucí závěr, zazní některé z nejslavnějších Verdiho árií a duetů, včetně radostné „Sempre libera“ v podání Violetty. Pro režiséra Richarda Eyrea je La traviata první produkcí pro Royal Opera House. Vytvořil ji už v roce 1994, kdy působil jako ředitel Národního divadla v Londýně. Od své premiéry získala tato nesmrtelná klasika již více než pět set padesát uvedení.

V kinech bude možné vidět záznam této inscenace z letošního dubna od 10. května 2022. Na pódiu zazáří mezinárodní obsazení pěveckých hvězd, kde nebudou chybět renomovaná jihoafrická sopranistka Pretty Yende, americký tenor Stephen Costello a bulharský baryton Vladimir Stoyanov. Orchestr bude řídit italský dirigent Giacomo Sagripanti, pro kterého je to premiéra v Královské opeře.

Královská opera přináší skrze program přímých přenosů a záznamů v kinech světovou operu divákům po celém světě. Tato sezóna první poloviny roku 2022 nabízí tři vybrané produkce, které vidí divák v kině z těch nejlepších míst operního domu. Nechybí navíc exkluzivní záběry ze zákulisí, rozhovory a zajímavosti ze zkoušek. To vše s českými titulky.

Ředitel Královské opery Oliver Mears říká: „La traviata v milované inscenaci Richarda Eyrea patří k těm vzácným klenotům, kde ono kouzlo funguje stále i mnoho let po oslavované premiéře. Je to opera vhodná jak pro nové diváky, tak pro opravdové milovníky a znalce tohoto žánru. S talentovaným obsazením v čele s Pretty Yende a Stephenem Costellem je to skvělá produkce, kterou si můžete na jaře užít v kinech.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments