Vídeňský Ples v Opeře se poprvé po třiceti letech neuskuteční

Proslulý vídeňský Ples v Opeře, který patří k vrcholům vídeňské plesové sezóny, se příští rok z důvodů zvýšeného rizika nákazy koronavirem konat nebude. Oznámila to rakouská vláda včele s premiérem Sebastianem Kurzem.

Wiener Staatsoper (©WienTourismus/Christian Stemper)

Vídeňský Ples v Opeře je jedním z nejvýznamnějších a nejslavnějších plesů v Rakousku i ve světě. Je nejen důležitou společenskou akcí, která láká slavné zahraniční hosty, ale i významným ekonomickým faktorem města Vídně. O to bolestnější je pro organizátory i návštěvníky skutečnost, že se příští rok nebude konat. Podle rakouské vlády by konání plesu za současné situace bylo nezodpovědné.

„Toto rozhodnutí pro nás nebylo lehké“, vyjádřil se rakouský premiér Sebastian Kurz, ale „bylo by nezodpovědné, aby se ples konal běžným způsobem“. Ročně ples navštíví okolo pěti tisíc hostů, přičemž i s personálem a účinkujícími čítá Ples v Opeře až na sedm tisíc osob. Vzhledem k zvyšujícímu poštu nakažených koronavirem, by podle rakouské vlády bylo riziko nákazy na plesu příliš vysoké. Zároveň bylo nutné ples zrušit již nyní, neboť mu předchází několikaměsíční příprava.

Ples v Opeře se měl původně konat 11. února 2021. Historie plesu sahá do roku 1935, kdy ho poprvé zorganizoval rakouský kancléř Kurt Schuschnigg jako dobročinnou akci. Přerušení se dočkal například během druhé světové války či v roce 1991 kvůli Válce v Zálivu. Dalšího přerušení se po 30 letech dočká v příštím roce.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments