(VIDEO) Garrick Ohlsson hraje Chopina v rámci Pražského jara

Dnes, 26. května 2020, můžete sledovat přenos koncertu Garricka Ohlssona, který vysílá Mezinárodní hudební festival Pražské jaro.
Garrick Ohlsson (foto Dario Acosta)

Americký klavírista Garrick Ohlsson měl původně účinkovat již na narozeninovém koncertě Pražského jara, který se z důvodů koronavirové pandemie uskutečnil online formou. “Je mi pochopitelně líto, že s vámi nemohu být na narozeninovém koncertě osobně. Ale už nyní mohu slíbit, že se v Praze setkáme příští rok, kdy budu mít na Pražském jaru recitál a zároveň budu členem klavírní poroty pražskojarní soutěže,” vzkázal Ohlsson českému publiku.

Místo původního plánu vysílá Pražské jaro celý letošní ročník formou online vysílání a 26. května 2020 od 20.00 hodin to bude Scherzo č. 3 cis moll op. 39 Fryderyka Chopina v interpretaci Garricka Ohlssona. Ten můžete sledovat zde:

Organizace 92nd Street Y, nebo též zkráceně 92Y, je kulturní organizace v New Yorku. Byla založena v roce 1874 pod názvem „Young Men’s Hebrew Association“. V současnosti se zaměřuje na organizaci kulturního života, výchovy či vzdělávacích programů v oblasti hudby, umění a tance. V posledních letech se činnost 92Y rozrostla o online vysílání kulturních událostí a správu digitálního archivu koncertních či jiných videozáznamů. Koncert Garricka Ohlssona vysílá festival ve spolupráci s touto organizací.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat